Město chtělo připomenout milovanou princeznu Dianu. Teď sklízí kritiku za zpackanou květinovou podobiznu

Květinový hold zesnulé princezně Dianě se tak úplně nepovedl. Vznikl při příležitosti tradičního oblékání studní v anglickém městě Chesterfield. Květinová podobizna Diany se ale tvůrcům vymkla z rukou a vyvolala pozdvižení. 

Tato konkrétní květinová ozdoba měla připomenout 20 let od tragické smrti oblíbené členky britské královské rodiny. Poté, co se městská rada rozhodla fotografie zveřejnit na svém facebookovém účtu, se strhla doslova vlna kritiky.

„Viděla jsem to a pomyslela si, jaká je to pro Dianu urážka. Naštěstí ale měla smysl pro humor, takže by se tomu pravděpodobně zasmála,“ okomentovala příspěvek Gayla Turkleyová.

Další účastník diskuse předpokládá, že by tohle dospělý člověk nemohl vytvořit. „Vážně! Doufám, že to vytvářela místní základní škola.“ Reger Fearn si zase posteskl nad osudem města. „Naše obchody jsou zavřené, trhy jsou prázdné, na autobusovém nádraží jsou bezdomovci, náš fotbalový tým hraje na prd a teď tohle!“

Mluvčí městské rady v Chesterfieldu ale podle serveru The Guardian ke komentářům řekl, že umění má být spouštěčem diskusí. „Tato akce je především určená k tomu, aby do našeho města přilákala turisty, pokud sem díky této reklamě přijde více lidí, kteří budou nakupovat v našich obchodech, je to pro Chesterfield dobrá zpráva.“

SDÍLET
sinfin.digital