Na čtrnáctiletou dívku zaútočilo hejno krys. Při brutálním útoku přišla o části rukou

Čtrnáctiletá francouzská paraplegička Samantha se vzpamatovává z hrůzného zážitku. Dívku minulou sobotu pokousalo hejno krys, které proniklo do jejího pokoje v přízemí domu v Roubaix, kde bydlí. Krysy dívce způsobily vážná zranění. O incidentu informoval server BBC.   

Jeden z místních lékařů pro stanici France Info popsal, že dívka utrpěla 45 kousnutí na tváři, 150 na rukou a 30 na nohou. „Z uší se jí řinula krev. Bál jsem se, že jde o mozkové krvácení,“ řekl místnímu listu Courrier-Picard Samanthin otec. Podle něho krysy dívce ukously i některé konečky prstů, které už zdravotníci nedokázali zachránit.  

Krysy, zima, zoufalství. Podmínky uprchlických táborů jsou horší než v Afghánistánu,tvrdí migrantky

Muž tvrdí, že když šla rodina večer spát, všechno bylo v pořádku. Z hrůzného incidentu viní vlastníka domu, v němž žijí. Pronajímatel se dle něho dostatečně nestaral o pořádek v okolí nemovitosti, přilehlé popelnice prý nechával zpravidla přeplněné.

Samantha se v nemoci už podrobila několika testům, které vyloučily možnou nákazu, včetně vztekliny. Její rodina se mezitím přestěhovala do jiného domu, případ vyšetřuje policie.

Podle BBC jsou podobné krysí útoky na člověka vzácné. Hladová zvířata však někdy požírají lidská těla. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

SDÍLET
sinfin.digital