Německá sekta koupila opuštěnou vesnici v Bulharsku, žije bez elektřiny a mobilů

Bývalý devětapadesátiletý farmář Jürgen Hummes je muž s bílými vlasy, dlouhými vousy a s amuletem na krku. Tvrdí, že je léčitelem a šamanem a je v „přímém kontaktu s vnějším duchovním světem“. Každý den věnuje několik hodin meditaci a je vůdcem malé německé sekty. Na tom by nebylo až tak nic zvláštního, podobných skupin jsou i v Evropě tisíce. Jürgen ale společně s dalšími 13 dospělými a pěti dětmi žije v předtím opuštěné vesničce Odrintsi na jihu Bulharska u hranic s Řeckem. Členství v Evropské unii Němcům umožnilo bezproblémovou koupi zdejších osmi domů a pronájem 100 hektarů pozemků.

Německá skupina se do Odrintsi přistěhovala před dvěma roky a kromě domů a pozemků vlastní také mnoho nejrůznějších zvířat. Žije zde podobným způsobem jako lidi před staletími a s minimálním kontaktem s vnějším světem – bez elektřiny, bez mobilů, bez internetu.

Žena, která může oznámit třetí světovou válku. Příběh ukřičené moderátorky z KLDR

Komunita tvrdí, že je soběstačná. „Nechceme mít nic společného se západním světem. Žijeme zde, kde se toho děje tak málo, v souznění s přírodou a soustředíme se hlavně na naši duchovní existenci,“ říká Jürgen, o jehož komunitě přinesl zajímavou fotoreportáž web katarské televize Al-Džazíra.

Sekta vznikla před 11 lety a například nemoci léčí pomocí meditace a bylin. Na počátku sídlila v jižním Německu, potom v západoafrickém Togu (to kdysi bývala i německá kolonie), kde její členové žili osm let. V roce 2015 se odstěhovali do jihovýchodního Bulharska.

Fotoreportáž původně vyšla na webu Reflexu.

SDÍLET
sinfin.digital