Nikola z facebookové jízdy smrti: první setkání s její zachránkyní skončilo v slzách

Objetí a slzy – takové bylo setkání Nikoly V. (24), která přežila jízdu smrti v přímém přenosu na Mostecku, s její zachránkyní. Jako díky darovala dívka Ivě S. bernardýna záchranáře.

„Už jedeme 120, během chvilky… 140!“ hlásila kamarádům prostřednictvím živě vysílaného videa na Facebooku Nikola, když 6. července vyjížděly s kamarádkou Nikol B. (†21) z Mostu. Za pět minut se měli všichni sejít. Místo toho ale u Obrnic přišel náraz, ticho a pak nářek. Byl to hlas Ivy S. ze Zlína, který zraněnou, ale zázrakem živou Nikolu uklidňoval, když v šoku bolestí sténala. „Já jsem Iva. Ze Zlína. My jsme tady zastavili. Ležte, prosím, sanita už jede,“ říká na záznamu videa a při tom jí nadzvedávala hlavu, aby mohla lépe dýchat.

Tohle jsou největší bizáry voleb. Jenže se jim nejde jen smát. Glosa M. Žižkové

Setkání plánovala Nikola od okamžiku, kdy se dostala z nemocnice. „Chtěla jsem jí s rodiči osobně poděkovat,“ vysvětlila. Zlín je od Teplic ale z ruky, a tak na setkání došlo až před pár dny. „Měli jsme cestu do Břeclavi. Paní Iva to má blízko, a tak za námi přijela,“ řekla Blesku Nikola. Jaké to bylo? „Když jsem vystoupila z auta, objala mě a já jí poděkovala. To bylo moc hezké,“ vzpomíná Nikola.

Dvě hodiny si Iva s Nikolou a jejími rodiči povídali v cukrárně. K nehodě se ale prý vrátili jen okrajově. „Bavili jsme se spíš o tom, jak se nám teď daří. Jaké to bylo, bojovat s nechtěnou popularitou. Zkušenost máme obě. Chtěly jsme se víc poznat,“prozradila Nikola. Během setkání ženy, včetně dívčiny matky, stěží zadržovaly slzy.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

SDÍLET
sinfin.digital