„Pět dnů mučení." Znásilněná Britka vypověděla o podmínkách v dubajském vězení

Britská turistka, která v Dubaji ohlásila sexuální napadení dvěma krajany, je zpátky ve Spojeném království. Případ jejího znásilnění arabské úřady zamítly, stejně jako stáhly její obvinění z cizoložství. 

Pětadvacetiletá žena původně mířila do Austrálie, ve Spojených arabských emirátech měla pouze několikadenní přestup. Během něj jí podle jejích slov v hotelovém pokoji znásilnili dva Britové.

Dubajská policie její obvinění zamítla. Po prozkoumání záznamů z bezpečnostních kamer a videí na telefonech zúčastněných dospěla k závěru, že žena se sexem souhlasila. Krátce poté Britku žijící s manželem v odloučení obvinila z cizoložství. Ve vězení strávila necelý týden.

Znásilněné mají v arabských zemích smůlu. Neprokážou ho

„Byla to ta nejděsivější zkušenost mého života, úplné mučení. A to jen proto, že jsem došla na policii ohlásit to, co se stalo na hotelovém pokoji. Nikdy na to vězení nezpomenu, bylo to nejhorší místo, kde jsem kdy byla,“ řekla žena po návratu listu The Sun.

„Během dne nám zhasínali světla, abychom jedli po tmě. V noci je zase rozsvěceli, abychom nemohli spát.“

Minulý týden policie obvinění z cizoložství zrušila. Žena se tak stejně jako oba Britové mohli vrátit zpět domů. Žádnému trestu teď nikdo z nich nečelí.

SDÍLET
sinfin.digital