Podivín z Prostřena byl podvodník. Dostával instrukce do sluchátka, a dokonce ani sám nevařil

Falešní soutěžící, falešný byt i falešné jídlo. Jak INFO.CZ koncem března informovalo, diváky televizní soutěže Prostřeno! šokoval podivín Karel, který žil se slepicí a spal v rakvi. Už tehdy se začala objevovat podezření, že je to nastrčený herec. Až dnes ale vyšlo najevo, že muže do soutěže nasadil bavič Kazma Kazmitch, který jej celou dobu sledoval systémem skrytých kamer a do ucha mu šeptal instrukce i to, co má říkat. Dokonce ani jídlo nevařil soutěžící sám, Kazmův štáb mu ho už hotové podsouval falešnou troubou.

Karel Ondrka se v pořadu Prostřeno! objevil koncem března 2017. Diváci tehdy žasli, když se výstřední soutěžící představil jako muž s permanentní erekcí, zálibou ve starších ženách a sado maso praktikách.

3326584:article:true:true:true

Dokonce tvrdil, že spí v rakvi, a doma choval slepici. IT technik s Tourettovým syndromem na obrazovce kvůli svému onemocnění stále vykřikoval sprostá slova a udivoval okolí výbuchy hněvu.

Česko nepatří do zadku Asie, Zeman nás před světem zostudil, říká Miroslav Kalousek

Už tehdy se objevilo podezření, že Karel musí být kvůli svým extravagancím nastrčeným hercem, protože v minulosti studoval filmovou školu v Písku. To ovšem soutěžící odmítal s tím, že nejde o recesi, ale že mu naopak začaly chodit výhrůžky a bojí se o ztrátu zaměstnání. Nyní ale vyšlo najevo, že podivína Karla do soutěže skutečně nastrčil bavič Kazma Kazmovitch, vlastním jménem Kamil Bartošek. Po celou dobu hry soutěžící i štáb sledoval skrytými kamerami a Karlovi do ucha přes sluchátko radil, co má říkat.

3326503:article:true:true:true

Se skandálním odhalením přišel Kazma až teď. Ve svém novém půlhodinovém pořadu vysvětluje, jak vše při natáčení probíhalo. Karel je jeho kamarádem a pro účely natáčení ho proměnili v podivína, aby měl šanci uspět při konkurzu. Zároveň soutěžící předstíral Tourettův syndrom, který se u lidí obyčejně projevuje nekontrolovatelnými trhanými pohyby a vykřikováním sprostých slov.

Podle Kazmy vyšlo najevo, že handsfree, které měl Karel neustále v uchu, maskovalo sluchátko, kterým mu zadával pokyny. Vrcholem pak bylo natáčení v Karlově bytě. Ten si Kazma se svým štábem pronajal a upravil ho tak, že do něj umístil desítky skrytých kamer i dvě neprůhledná zrcadla, kterými mohl sledovat pohyb štábu i průběh natáčení.

3326741:article:true:true:true

Protože nastrčený soutěžící neuměl vařit, bavič se svým štábem mu hotové jídlo vždy prostrčili skrze troubu z vedlejšího pokoje. Štáb ani soutěžící nic nepoznali. Jídlo, které Karel servíroval, přitom připravil šéfkuchař s michelinskou hvězdou Oldřich Sahajdák.

Už žádné koruny v peněženkách, Sobotka chce euro. Musíme si stanovit termín přijetí, říká

Skryté kamery dokonce zachytily momenty, kdy se štáb soutěžícímu s Tourettovým syndromem vysmívá, i když ho naoko lituje. Právě mentální onemocnění bylo podle baviče Kazmy důvodem, proč celý podvod vymyslel. Ve spolupráci s občanským sdružením Atos, které podporuje rodiny i nemocné s Tourettovým syndromem, chtěl zvýšit povědomí o tomto onemocnění a dostat „reklamu“ na něj do vysílání tak, aby běžela v hlavním vysílacím čase po celý týden. Což se mu díky účinkování herce Karla v soutěži podařilo. Tourettův syndrom se stal vzápětí v březnu nejhledanějším heslem na Wikipedii.  

Televize Prima vydala k celé kauze prohlášení, ve kterém se v podstatě celému projektu Kazmy vysmála. „Kazma dokázal, že televize Prima pana Ondrku skutečně nenajala. Chápeme, že Kazmovi může být líto, že i přes nespornou produkční kvalitu a vynaložené finanční náklady spojené s jeho dílem „Prostřeno!“ nebude finální zásah takový, jaký je běžný u pořadu Prostřeno! na Primě. Televize Prima a také tvůrci Prostřena by závěrem rádi ocenili skutečnost, že celá tato akce měla v konečném důsledku osvětový charakter a Kazma a jeho tým pomohli alespoň částečně veřejnosti osvětlit problematiku nemoci zvané Touretteův syndrom," uvedla pro INFO.CZ vedoucí lifestylového PR FTV Prima Jana Mrákotová.

SDÍLET
sinfin.digital