Představení nového iPhonu se blíží. Apple zveřejnil datum, kdy ho světu ukáže

Technologická společnost Apple oznámila datum, kdy představí své nové produkty. Veřejnosti by je měla prezentovat 12. září v novém divadle Steva Jobse v kalifornském Cupertinu, a podle všeho se tam dočkáme i prezentace nového modelu telefonu iPhone. 

Očekává se, že nejhodnotnější společnost na světě by měla za necelé dva týdny představit tři telefonní přístroje: iPhone 7S, iPhone 7S Plus a iPhone 8. Označení posledního typu telefonu je však zatím nejisté, hovoří se i o označení iPhone X či iPhone 10.

Zatímco první dva modely budou představovat pouze mírná vylepšení oproti zatím posledním telefonům iPhone 7 a iPhone 7 Plus, nový iPhone 8 by měl být zcela revoluční a svými inovacemi by měl odpovídat tomu, že letos uplyne deset let od vzniku prvního modelu telefonu iPhone.

Předpokládá se, že iPhone 8 by měl přinést bezrámečkový OLED displej, bezdrátové nabíjení, virtuální ovládací tlačítko a technologii rozpoznání obličeje. Tomu by však měla odpovídat i cena přístroje, která bude podle některých analytiků začínat na úrovni 1200 dolarů (asi 26 tisíc korun). Podle odhadů banky JP Morgan by však nové iPhony měly mít v balení i bezdrátové sluchátka Airpods.

Předpokládá se, že telefon iPhone 8 bude k dostání minimálně ve třech barvách – v černé, bílé a v měděné či zlaté.

Podle odhadů by se nový iPhone mohl dostat do prodeje již 22. září. Společnost Apple odmítla spekulace, že by kvůli technickým problémům při vývoji mohlo dojít ke zpoždění, nicméně během prvních několika měsíců po představení přístroje může být poptávka po přístrojích vyšší, než jejich nabídka.

Očekává se rovněž, že Apple by měl 12. září představit nové hodinky Apple Watch a čtvrtou generaci své televize a plně zpřístupnit svůj operační program iOS 11.

SDÍLET
sinfin.digital