Rodiče nechali devítiměsíční dcerku doma a šli nakupovat. Dítě zachránil soused

Jako rodiče roku se předvedl pár ze slovenské obce Okoličná na Ostrově. Radovan (28) s Vanessou (20) svoji devítiměsíční holčičku Lenku nechali samotnou doma a vyrazili na nákupy. Naštěstí soused uslyšel dětský pláč a zavolal policisty, kteří se o děvčátko postarali.

 
 

Nepochopitelná událost se stala v úterý před devátou hodinou ráno. Štěstím v neštěstí pro malou holčičku byl soused, který si myslel, že je v bytě sama... a měl pravdu. Raději proto zavolal na policii a dobře udělal. Muži zákona zůstali po příchodu do bytu v šoku, když zjistili, že je holčička opravdu sama doma.

Máslo bude stát sedmdesát korun, odhaduje šéf mlékárny

Policisté po příchodu zjistili, že v domě nikdo dospělý není. Dům byl zamčený, na opakované výzvy nikdo nereagoval, z jednoho okna ale slyšeli dětský pláč. „Podle zákona využili svého oprávnění o otevření bytu a v domě našli v dětské postýlce malé děvčátko,“ informovala nitranská policejní mluvčí Božena Bruchterová.

Policisté vzápětí k opuštěnému a plačícímu děvčátku zavolali záchranku. Holčička naštěstí neutrpěla žádná zranění ani jinou vážnější újmu, byla ale dehydrovaná. Kvůli podezření, že bylo nemluvně doma samotné celou noc, ho ihned převezli do nemocnice a odtamtud přímo do dětského domova.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital