Sebevražda na policejní služebně. Důchodce se zastřelil přímo před strážnicí

Na služebně Městské policie v Českých Budějovicích se dnes ráno zastřelil devětašedesátiletý muž. Pravděpodobně spáchal sebevraždu. Na policejním webu to uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Podle něj policie nezjistila žádnou souvislost mezi činem seniora a městskou policií.

Muž přišel na služebnu krátce po osmé hodině ranní, a než se ho strážnice stačila zeptat, co potřebuje, vytáhl svou krátkou střelnou zbraň a střelil se do hlavy. „Na místo byli okamžitě přivoláni kolegové z obvodního oddělení České Budějovice - město, oddělení hlídkové služby a pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. I přes veškerou snahu o záchranu života muž těžkým poraněním, která si sám způsobil, podlehl," uvedl mluvčí.

Záhadná nehoda v Jateční jako účtování mafiánů? Mrtvý podnikatel posílal miliony do čistírny peněz

Případ vyšetřují kriminalisté, budou zjišťovat motiv skutku a všechny okolnosti. Na místo byli přivoláni i kriminalistický technik a balistik. „Strážnice, která byla jednání muže na služebně přítomna, neutrpěla žádné zranění a ihned se o ni postarali kolegové, neboť na tyto situace nemůže být nikdo dost psychicky připraven. Byla jí poskytnuta krizová intervence," řekl mluvčí strážníků David Štýfal.

SDÍLET
sinfin.digital