„Stačí slovo a podříznu tě,“ slýchávala vdova po vojákovi Islámského státu. K radikálům se chce přesto vrátit

Umm Rašídové je 21 let. Ještě před dovršením dospělosti jí zemřeli rodiče, při bitvě o syrské město Rakka ztratila i prvního manžela. Z bašty islamistů utekla kvůli obavám o život svého dítěte potom, co o život přišel otec jejího potomka a voják islamistů. V otevřeném rozhovoru pro server Daily Beast ale ničeho nelituje. Mezi radikály se chce v budoucnosti vrátit.

Rašídová se po sňatku s emírem stala členkou ženské morální policie. Kontrolovala jejich oblečení, když se dopustily přestupku, brutálně je zmlátily. S novináři ale teď promluvila i o tom, jaký byl život s jejími dvěma muži z řad islamistů.

Nejprve se Umm provdala za emíra IS Abu Abdullaha. „Nic jsem o něm nevěděla, ale ani jsem to nepotřebovala. V obchodě jsem si mohla koupit cokoliv, co jsem potřebovala,“ svěřila se mladá stoupenkyně islamistů a promluvila i o jeho temné stránce: „Řekl mi, že jestli udělám něco špatně, co nebude v souladu s učením Islámského státu, podřízne mě. Takže si mám dávat pozor.“

Nic z toho jí ale nevadilo, zcela oddaná fanatickému výkladu Koránu se nemohla dočkat svého prvního potomka. Otěhotnět se jí ale nepodařilo, její muž navíc nedlouho po svatbě muž padl. „Stalo se to v únoru 2015 po úderu koaličních spojenců (vedených USA, pozn. red.),“ svěřila se Rašídová.

Češi drží hubu a neumí se hádat. Čeká nás kolaps kvůli zakazování názorů, říká cestovatel Horký

Vdovou ale moc dlouho nezůstala, jejím dalším mužem se stal Tunisan Abu Saif. S ním otěhotněla, krátce po tom ale zemřel i on.Nyní žije už devět měsíců v Turecku se svým dítětem. Jen co odroste, plánuje se počtvrté vdát. „Musím pomáhat Islámskému státu. Nejsou tam vůbec tak špatní lidé, jak se zdá,“ říká Rašídová,

Islámský stát se stahuje ze syrsko-libanonského pohraničí. Jeho bojovníci odjeli v autobusech a sanitkách

Na příkladu Rašídové je dobře vidět to, co se islamistům z IS povedlo v dalších tisících případech: přeměnit mladou dívku se sny v krvelačné monstrum.

SDÍLET
sinfin.digital