Svět týden marně hádal, jakého tvora vyplavilo v Texasu moře. Odpověď vás překvapí

Tvor, kterého po hurikánu Harvey vyplavilo moře na texaskou pláž, se konečně dočkal svého jména. Na pomoc totiž po týdnu tápání laické i odborné veřejnosti na internetu přispěchal Kenneth Tighe, biolog muzea Smithsonian, který nakonec rybu dokázal identifikovat. 

„Okey Twittere, co to sakra je,“ obrátila se společně s fotografií zvláštního tvora na sociální síť bioložka Preeti Desaiová, která živočicha na počátku září objevila.

„Bylo to několik metrů ode mne, byla jsem překvapená. Obvykle takovéto tvory na pláži nepotkáte,“ komentovala tehdy zvláštní nález Desaiová. „Napadlo mě, že se jedná o tvora, kterého hlubiny moře vyvrhly na pláž – proto jsem chtěla zjistit, co to je,“ dodala.

Ačkoliv její příspěvek na Twitteru sbíral lajky, sdílení i odpovědi jako o život, identifikace tvora byla dlouho neúspěšná. Mnoho diskutérů se začalo dokonce přiklánět k názoru, že se jedná o vesmírného vetřelce.

Po více než týdnu byla záhada objasněna. Biolog Národního muzea historie přírody Kenneth Tighe tvora identifikoval jako Hadaře zubatkového (Aplatophis chauliodus). Tato ryba obývá hloubku mezi 30 a 90 metry právě v Mexickém zálivu a dorůstá přibližně 80 centimetrů.

SDÍLET
sinfin.digital