Tvrdíkova dcera míří do světové špičky. Vyhrála nejprestižnější soutěž modelek

Michaela Kratochvílová

Česko má vycházející hvězdu ve světě modelingu. Je jí Jana Tvrdíková, dcera bývalého ministra obrany a Jaroslava Tvrdíka. Vyhrála světové finále soutěže Elite Model Look. Otevřela se jí tak cesta k zajímavým smlouvám. 

Vzestupy a pády Jaroslava Tvrdíka

Zatímco ve vládě někdejší ministr obrany lámal rekordy v popularitě, dál už se mu tolik nedařilo. České aerolinie si pod jeho vedením dobře nevedly. V současnosti kope v dresu čínské společnosti CEFC coby její zástupce pro Evropu a pomáhal mimo jiné při převzetí fotbalové Slavie Číňany.

Jana Tvrdíková s přehledem zvítězila už na konci srpna v republikovém finále soutěže a nyní dokázala svůj úspěch zopakovat na mezinárodní scéně. Při středečním slavnostním vyhlášení bodovala u odborné poroty mezi dívkami nejlépe Češka, mezi mladíky se prosadil Nigerijec Davidson Obennebo.

Oba vítězové před sebou mají ještě náročnou cestu, aby se dokázali ve světě modelingu prosadit, už teď je ale jasné, že to budou mít díky svému úspěchu o něco snazší, než jejich konkurenti. V minulosti dokázala soutěž nakopnout kariéru modelek formátu Cindy Crawfordové, Gisele Bündchenové nebo Alessandry Ambrosiové.

Patnáctiletá Jana coby vítězka získala exkluzivní kontrakt s agenturou Elite. Ta zastupuje většinu modelek, které se podle magazínu Forbes umístily v první desítce nejvíce vydělávajících manekýn za rok 2016. Zatímco Číňanka Liu Wenová na sedmé příčce si přišla na „pouhých“ sedm milionů dolarů, v případě druhé Adriany Limy už částka přesahuje deset milionů.

Pokud se tedy Jana Tvrdíková bude snažit a nadále bude pokračovat v nastoupené cestě, může si časem přijít na pořádný balík. Její otec byznysmen je na ni hrdý určitě už teď, stejně jako fanoušci fotbalové Slavie, jejíž přechod do rukou čínského investora právě Jaroslav Tvrdík pomáhal zorganizovat.

sinfin.digital