Kancelář na cestách. Kde se dá nejlépe fungovat jako digitální nomád? | info.cz

Články odjinud

Kancelář na cestách. Kde se dá nejlépe fungovat jako digitální nomád?

Pracovat jako digitální nomád je trendem posledních let. Sedět v kanceláři baví málokoho, zato cestovat a pracovat při toulkách světem? To už zní o poznání snesitelněji. Vybrali jsme pro vás seznam míst, která jsou na takový životní styl ideální – poskytují dostatečné zázemí a zároveň nejsou příliš drahá. Záleží už jen na vás, které shledáte nejatraktivnějším.

Thajsko je čím dál populárnější dovolenkovou destinací, ale velmi dobře poslouží i na práci. Je v něm levno, ale zároveň si ve větších městech poměrně snadno obstaráte vše, co potřebujete. A tak už je jen na vás, zdali si zvolíte rušnější Bangkok, který je rájem pro milovníky všemožného pouličního jídla, nebo poklidný Čiang Mai plný buddhistických chrámů, útulných kaváren a jóga-studií. Nebo se můžete vydat na některý z ostrovů na jihu země, kde sice nebude takové množství restaurací a služeb, zato si od práce můžete snadno odskočit do moře.

Podobné charakteristiky platí i pro indonéský ostrov Bali, jeden z rájů digitálních nomádů. I tam seženete levné ubytování i jídlo – a zároveň budete mít podobné zázemí jako v Evropě. Na Bali můžete pracovat a ve volných chvílích vyrazit plavat, surfovat, na jógu nebo třeba na trek rýžovými poli. Ač je ostrov stále víc turistický, pořád si zachovává svoje kouzlo a nabízí přírodní ráj s příjemným klimatem za zlomek cen, co stojí život v Evropě. Konkrétní výběr místa je opět na vás: můžete se vydat do vnitrozemského Ubudu, nebo zakotvit poblíž pláží v Kutě či Canggu.

Velice levný je život také ve vietnamském Ho Či Minově městě. Zázemí tam naleznete velmi slušné, jídlo je vynikající, wi-fi zdarma přístupná po celém městě. Připravte se ale na poněkud bláznivý a chaotický rytmus života v ulicích, kterým ve dne i v noci dominují tisíce motorek.

Oblíbenou destinací digitálních nomádů je také Jižní Amerika. Řada z nich míří do brazilského Florianopolisu, který je bezpečnější než hlavní město Rio de Janeiro, a zároveň nabízí krásné písečné pláže i úchvatné hory – ideální je tak pro cestovatele s oblibou v outdoorových sportech. Alternativou je kolumbijský Medellín s celoročně vlídným počasím a půvabným umístěním mezi zelenými vrcholky hor. Relativně levně se dá vyžít i v argentinské pulzující metropoli Buenos Aires.

Pokud ale nehledáte únik za teplejším počasím, klidně můžete zůstat v Evropě. Ceny jsou sice vyšší, ale i tam lze najít několik míst, která váš rozpočet nezatíží tolik. Oblíbený je mezi nomády především portugalský Lisabon, nabízející po většinu roku relativně příjemné teploty, případně o něco severněji ležící Porto. Milovníci historie mohou nalézt útočiště v chorvatském Splitu, o trochu levnější variantou je pak maďarská metropole Budapešť. Když se od evropských břehů opět vzdálíme, dobrá pověst předchází také Kanárské ostrovy.

A nenápadným kandidátem na nový hit mezi digitálními nomády se pozvolna stává gruzínské hlavní město Tbilisi. Těží ze své výhodné polohy na pomezí evropského a asijského světa, díky čemuž nabízí unikátní mix kultur a zároveň starého a nového. K tomu se v něm dá žít levně, okouzlí vás rozmanitou kuchyní i skvělými víny a navíc můžete z Tbilisi snadno podnikat výlety po celé Gruzii.

Tak co, už máte vybráno? Pokud vám práce na cestách sedne, může být role digitálního nomáda pro vaši kariéru vítaným zpestřením - a k tomu ještě uvidíte kus světa.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.