Neštěstí na pláži: Ženu propíchl slunečník | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neštěstí na pláži: Ženu propíchl slunečník

Neštěstí na pláži: Ženu propíchl slunečník

Záchranáři v marylandském Ocean City museli v neděli odpoledne vyjet k nezvyklému incidentu. Ženě na pláži se zabodl slunečník do hrudníku. 

Podle mluvčí přímořského marylandského města Ocean City Jessicy Watersové došlo k incidentu ve tři hodiny odpoledne na místní pláži. Šestačtyřicetiletá žena se slunila na pláži, když prudký poryv větru vzedmul slunečník skupinky sedící vedle ní. Dřevěná špička se nešťastnou náhodou zabodla do ženina hrudníku.

Na místo byli povoláni záchranáři a hasiči, kteří museli deštník nad ránou přepůlit, aby mohli zraněnou ženu dostat do vrtulníku, který ji dopravil do nemocnice. Podle BBC doktoři očekávají, že se plně uzdraví. 

Incidenty se slunečníkem nejsou na pláži nic ojedinělého. Minulý týden slunečník propíchl nohu sedmašedesátileté Britce na pláži Seaside Heights v New Jersey. Hasiči museli použít štípací kleště, aby ji vysvobodili. 

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Tipy na vhodnou cestu, ubytování i prověřené rady jak ušetřit najdete zde>>>

 

Na dovolenou

Poprvé letadlem Chorvatsko Očkování Cestování po Evropě

Ať už se chystáte procestovat evropské metropole, Chorvatsko nebo jste se rozhodli vyrazit až na druhý konec světa, nemělo by vám uniknout pár dobrých tipů. Poradíme vám jak si sehnat co nejlevnější letenky, jak se vyrovnat s jet lagem nebo jak zažádat o kompenzaci při zpožděném letu. Nezapomněli jsme vám připravit ani rady, které vám pomohou při vyřizování dětských pasů nebo ztrátě dokladů v zahraničí.

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.