Babišovi k vítězství ve volbách pomáhá opozice i koalice #SorryJako #PročJako? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babišovi k vítězství ve volbách pomáhá opozice i koalice #SorryJako #PročJako?

Babišovi k vítězství ve volbách pomáhá opozice i koalice #SorryJako #PročJako?

Babiš je nad zákon. To je v současné době jasné. Dotace pro Čapí hnízdo, nedaněné dluhopisy, nedaněný prodej svých akcií sobě. Vše by mělo být řádně vyšetřeno, ale asi nikdy nebude. Babiš zavedl nová pravidla, nový systém, nová matrix. Co proti tomu dělají ostatní politické strany? Schválily usnesení…

Pamatujete na padesátimilionovou dotaci pro Čapí hnízdo? Babiš ho ze svého impéria na pár let vyvedl, aby dotaci dostal. Veřejně o hnízdě přitom mluví jako o svém nejlepším nápadů vůbec. Ale když se někdo zeptá na podivně získanou dotaci? Najednou je hnízdo jen „nějaká firma z holdingu“.

To bylo loni. Letos to pokračuje.

Že má Babiš, který chce všechny kontrolovat a pokutovat za sebemenší chyby (pokud zrovna není před volbami) chybu v majetkovém přiznání, které politici povinně odevzdávají do sněmovny? Může za to účetní, dělala to poprvé. Že by měl dostat pokutu? „Proč jako? Každý dělá chyby,“ řekl Babiš Českému rozhlasu. Patrně nějaká účetní z holdingu.

Jasně. Čapí hnízdo se vyřeší ztrátou dokumentů, dluhopisy předložením pseudo-auditů vycházejících z Babišem vybraných listin, nesrovnalost v majetkovém přiznání odkazem na účetní. Další nedaněné příjmy, při kterých prodal své akcie své firmy jiné své firmě za podezřele vysokou částku, už možná projdou tak nějak samy o sobě. Chybět samozřejmě nesmí fotka Babiše v tričku s nápisem „Sorry jako“. Je to přece pohodář.

Poslanecká sněmovna se ve středu zabývala bodem nazvaným „Daňové podvody ministra financí“. Výsledkem bylo usnesení, které vyzývá premiéra, aby Babiše odvolal z funkce ministra financí, pokud své příjmy dostatečně nevysvětlí do konce dubna. Takže ani ne půl roku před volbami. Haha.

Na tom je krásně vidět, jak těžké zbraně má kdo v rukou. Ať si o starém „matrixu“ myslíme cokoliv, stále snad naivně věří v to, že má usnesení sněmovny nějakou váhu, nějaký význam.

Babiš hraje jinou ligu.

Ale nebuďme naivní. Jestliže dva koaliční partneři (ČSSD a KDU-ČSL) strany ANO hlasovali pro usnesení, neznamená to, že najedou prozřeli. Všechny strany mají prostě hrůzu z voleb. Z toho, že je Babiš na podzim převálcuje, což se nejspíš doopravdy stane.

Krok za krokem pomáhají Babišovi ukázat, že ustojí všechno, že na něj nic neplatí. Že on je ten jediný neohrožený bojovník proti všem zlořádům. Že k vítězství nad korupcí, daňovými úniky (těch druhých) i Kalouskem, potřebuje víc pravomocí, vlastní policii a tak dále a tak dále…

Protože, proč by vlastně někdo měl volit staré strany?

Další příspěvky autora si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.