Bombu Rusové odpálili i v Lidovém domě. Straně už nejspíš není pomoci

Petr Holec

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | ČSSD teď bude mluvit jedním hlasem, slíbil Jan Hamáček, když se před týdnem stal jejím staronovým šéfem. Jako obvykle to přestalo platit, sotva to řekl, jak ukázaly ministerské (ne)výměny v režii ČSSD. Ještě větší bombu nejednoty ale do Lidového domu vhodili dva ruští agenti, co řádili ve Vrběticích. Právě kvůli nim se strana vrátila ke svému tradičnímu kanibalismu.  

Což chce samozřejmě umění. Tentokrát totiž nejde o žádného vnitrostranického nepřítele a ČSSD je jediná strana, kterou dokázali dva „cestující“ ruští agenti rozhádat. Začněme Hamáčkem. Ten vysvětluje svou zrušenou „sputnikovou“ misi do Ruska dvěma způsoby, když jednou říká, že ji zrušil kvůli zveřejnění zprávy o Rusech, zatímco jindy tvrdí, že šlo od počátku o rafinovaný maskovací manévr. Nemám Hamáčka za hlupáka, tohle ale vypadá hodně nerafinovaně.

A stejně tak postministerská „husovská“ mise odvolaného ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Ani on nikdy nepůsobil extra rafinovaně, teď ale rychle pochopil, že mu opozice i média v rámci boje proti premiérovi Andreji Babišovi a prezidentovi Miloši Zemanovi dopřály překvapivou mučednickou auru. A začal ji pěstovat i sám. Petříček bojuje o čelní místo na volební kandidátce ČSSD v Praze, a ochotně se proto stylizuje do role prozápadního antiHamáčka.    

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Které stranické „nebožtíky“ oživila ruská kauza?
  • A proč ČSSD nemá šanci uspět v podzimních volbách?
sinfin.digital