Glosa Jany Havligerové: Chcete mě? ptá se Paroubek | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Glosa Jany Havligerové: Chcete mě? ptá se Paroubek

Glosa Jany Havligerové: Chcete mě? ptá se Paroubek

Expředseda sociální demokracie, bývalý sociálnědemokratický předseda vlády Jiří Paroubek se chce opět stát členem ČSSD. Náruč mu otvírají socialisté v Cerhenicích na Kolínsku. Do strany hodlá znovu vstoupit, protože je podle něho v mimořádně složité situaci.

Zkrátka cítí, že by jí měl poskytnout morální pomoc. Má samozřejmě i návrhy na řešení situace, ale zatím je nechce zveřejnit. Když tedy ještě není tím členem partaje. Takže to ještě chviličku nechá. Pokud ale budou členy ČSSD jeho návrhy zajímat, tak jim je řekne.

To je od něj vzácná zdrženlivost vzhledem k tomu, že se loni i letos do sociální demokracie, a zejména jejího vedení vehementně navážel. A svou bývalou stranu mimo jiné označil za partu snaživých amatérů, mezi nimiž nemá prezident Miloš Zeman soupeře.

Momentálně už lze za mimořádnou pomoc označit i načasování veřejného oznámení comebacku na den, kdy ČSSD představovala svůj volební program. Možná už by to stačilo.

Další komentáře autorky najdete na webu E15. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.