Holec: Plody bezpohlavní revoluce. Kdo může za obskurní kemp bílých heterosexuálů? | info.cz

Články odjinud

Holec: Plody bezpohlavní revoluce. Kdo může za obskurní kemp bílých heterosexuálů?

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Vypadá to na hodně intelektuální mejdan. V době, kdy v Praze vypukne Prague Pride, oslaví poslanec ČSSD a děčínský boxer Jaroslav Foldyna, někdejší tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl nebo islamofob Martin Konvička „tradiční hodnoty“ a „vlastenectví“. Stane se tak na Vlasteneckém setkání, které na polorozpadlém zámku nedaleko Prahy pořádá Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže.

Málokterá zpráva mě poslední dobou zasáhla tak jako právě tahle. Nejsem členem žádné politické strany ani zájmového spolku, protože se zájmově nejradši spolčuju s doutníkem a lahví vína. Do Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže ale automaticky patřím i bez jakýchkoli zvláštních koníčků, protože jsem se jako bílý heterosexuální muž prostě narodil. Byl bych tam mezi svými stejně přirozeně, jako jsou mezi svými třeba poslanci SPD.

Ne, nejsem členem Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže, i když pozvánka na jeho „ustavující sjezd“ konaný před dvěma lety v pražské hospodě zvala všechny lidi kromě „politicky korektních pitomců, blbek a hloupých stvoření všech ostatních pohlaví“, což vždycky slibuje dobrou partu. A ani se teď nechystám na Vlastenecké setkání. Bojím se totiž, že by mi tam Foldyna „chtěl dát jazyk“, jako ho chtěl dát aktivistovi Martinu Uhlířovi, s nímž se strkal během akce pro-ruských Nočních vlků na pražských Olšanských hřbitovech. A to není úplně typický heterosexuální akt.

Jaroslav Foldyna chtěl „dát jazyk“...Jaroslav Foldyna chtěl „dát jazyk“...autor: Yan Renelt / MAFRA / Profimedia

Přesto zprávě o téhle bizarní akci, jíž přinesly lidovky.cz, vděčím za mnohé. Například už vím, že existuje nejen zmíněné sdružení, ale i Den heterosexuálního muže vyhlášený na 10. května. Nebo že se před dvěma lety ve sněmovně konala konference nazvaná „Životní šance normálního muže ve věku politické korektnosti“, z níž vzešel i sborník podpořený třeba exministryní spravedlnosti Danielou Kovářovou nebo ekonomkou Hanou Lipovskou. Takže nejde o nějakou bizarní recesi, ale společensko-politickou reakci i vzdělaných lidí na velké pohlavní zmatení poslední doby, byť se na tom všem jako obvykle snaží politicky přiživit i velký „vlastenec“ Tomio Okamura. Každá akce vždy vyvolá reakci a něco podobného muselo přijít i bez Foldyny a spol.

Jen pro pořádek: nemám vůbec nic proti právům pro homosexuály ani je nechci léčit „terapií“. Jako reportér jsem se několikrát účastnil i Prague Pride a nejspíš jde o zábavnější mejdan, než jakým bude Vlastenecké setkání. Přesto mi samozřejmě neunikla jistá ironie celého duhového monstrcirkusu: organizátoři i účastníci Prague Pride veřejně hlásají, že chtějí lidem ukázat, že jsou stejní jako oni, v praxi pak ale mnozí dělají všechno proto, aby vypadali jinak. Jejich průvod mnohdy nemá daleko ke karikatuře SM gay klubu.

A podobně to západní společnost určitě přehnala i se svou „bezpohlavní“ revolucí. V rámci ní si dnes lidé vybírají ze stále více druhů pohlaví i sexuální orientace stejně jako své oblíbené „combo“ z menu ve fast foodu. A nejen v Americe některé instituce nechtějí nadále titulovat lidi tradičním oslovením „pan“ nebo „paní“, protože je to prý diskriminující. O WC pro různá nová pohlaví ani nemluvím. Revoluce ale začíná požírat sama sebe – stejně jako se kdysi sami požrali i komunisti nebo hippies, kteří taky přišli s revolučními nápady.

Teror i volná láska totiž mají své meze. A mimochodem: praxe ukazuje, že se z komunistů často stávají podnikatelé, zatímco z části někdejších hippies se nakonec stali nejzarytější konzervativci. Stačil jim k tomu dobrý džob, plat a dům. Něco podobného nás nejspíš čeká i se současným sexuálním a pohlavním bláznovstvím, které chce taky většině znovu diktovat menšina. Jen to ještě chvíli bude trvat a mezitím nás bude bavit Foldyna a spol. Snad mu to o víkendu na zámku v Příčovech konečně vyjde s tím jazykem!

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud