Komentář J. Štefka: Senátor Čuba se nezachoval ani čestně, ani jako chlap. Jen se lidem vysmál | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Komentář J. Štefka: Senátor Čuba se nezachoval ani čestně, ani jako chlap. Jen se lidem vysmál

Komentář J. Štefka: Senátor Čuba se nezachoval ani čestně, ani jako chlap. Jen se lidem vysmál

Zlínský senátor František Čuba (zvolený za prezidentskou Stranu práv občanů) se kvůli dlouhodobé absenci v Senátu rozhodl vzdát se svého platu, křeslo v horní komoře parlamentu si však ponechá. Čubův stranický předseda Jan Veleba takové gesto označil za „chlapské a čestné“, ve skutečnosti k němu přiléhají spíš úplně dvě jiná slova: „vyčurané a čecháčkovské“.

Přitom člověk Čubova formátu něco takového vůbec nemá zapotřebí. Je snad již všeobecně známo, že tento někdejší ředitel „zázračného“ JZD Slušovice se dožívá vskutku požehnaného věku, kdy zdraví už tolik neslouží. Snad nikdo by nehnul ani brvou, kdyby už před mnoha lety zatoužil po plném odpočinku a dodnes si užíval život spokojeného penzisty.

Čuba se však rozhodl jinak. V roce 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva Zlínského kraje (získal post radního), o čtyři roky později kandidoval do Senátu a ve druhém kole tohoto klání se mu podařilo z Valdštejnského paláce na Malé Straně vyšoupnout dlouholetou sociálně-demokratickou senátorku Alenu Gajdůškovou. Ta tehdy své vyřazení takřka hořce „obrečela“ s tím, že lidé volili někoho, koho ani neviděli a kdo nedělal žádnou volební kampaň.

Ve své neviditelnosti Čuba pokračoval i během úřadování v Senátu. K ničemu se moc nevyjadřoval, jeho vystoupení u řečnického pultíku byla vzácná jako pomyslný šafrán. Posledních devět měsíců už do Senátu nechodil vůbec. Ex-senátorka Gajdůšková teď může říkat, že už tehdy měla pravdu. Ale je jí to pochopitelně k ničemu.

Celý komentář si můžete přečíst na webu Reflex.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.