Nechte mluvit Babiše! aneb Komunikační katastrofa vlády

Vladimír Piskáček

KOMENTÁŘ VLADIMÍRA PISKÁČKA | Komunikace vlády s lidmi, kteří ji ve volbách pověřili, aby po čtyři roky vedla zemi, je katastrofální. A to i pokud vytkneme před závorku premiéra Andreje Babiše, jehož komunikační styl je parodií sebe sama. Přitom právě on se k okolnostem musí postavit a jasně je vysvětlovat.

Jestliže v Česku skutečně existuje velká skupina lidí, kteří nedodržují vládní nařízení spojená s koronavirem - jak bez uvedení pramenů tvrdí ministr zdravotnictví Roman Prymula - je to zcela vina tohoto kabinetu. Pokud chceme být adresnější, v této chvíli je to z velké části vina právě Romana Prymuly.

Zkusme se na komunikaci vlády a ministra podívat pohledem veřejnosti. Očima lidí, kteří řeší nejrůznější životní situace, kteří se bojí o zdraví své a svých blízkých, očima lidí, kteří nehltají neustále všemožné zdroje informací. A konečně očima lidí, kteří nemají epidemiologické či lékařské vzdělání a používají spíš selský rozum, případně se snaží myslet kriticky. 

Co letos zažili? Nejprve v březnu náraz, naprosto nečekanou situaci a restrikce. Nechme stranou jejich nezbytnost, zcela určitě mají smysl. Věnujeme se způsobu, jakým kabinet o těchto fatálních opatřeních s lidmi mluví. Exministr Vojtěch, byť s nejlepšími úmysly, byl na jaře pro smích. Občas ponížen nadřízeným v přímém přenosu, občas popřen a zesměšněn svým podřízeným. Nic z toho nebylo nezbytné, byla to jen ega aktérů, která je k tomu vedla. A lidé to cítí.

Zapomeňte na hybridní konflikt, v Karabachu zuří skutečná válka

sinfin.digital