Podnikatelé ani ministryně Maláčová nejsou nadlidé. Ti první ze sebe ale nedělají pitomce

GLOSA JANA PALIČKY | Na světě je jen málo jistot. Vedle smrti a daní třeba i ta, že když ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová začne pronášet „moudra“, jsou to rovnou perly biblických rozměrů. Nezklamala ani tentokrát, když se ztotožnila s úvahou, že podnikatel není žádný nadčlověk, ale spíše tak trochu vykořisťovatel. Ne že by v první části tvrzení neměla naše „žena, matka, sociální demokratka“ fakticky pravdu, on nikdo není nadčlověk – ani podnikatel, ani ministryně. Problém je spíš ten, že tuhle připitomělou debatu vede Maláčová hlavně sama se sebou.

„Tohle si dobře přečtěte!“ poutala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na sociálních sítích spolu s odkazem na komentář politoložky Kateřiny Smejkalové pro Český rozhlas Plus. Měl jsem to (ne)štěstí, že jsem si text pravidelné přispěvatelky levicových serverů A2larm a Deník referendum přečetl už předtím, než ho začala šířit její ministerská výsost, takže jsem se mohl soustředit na to, čím ho první dáma sociální demokracie okořenila. 

Překvapení se nekonalo: Podnikatel podle Maláčové není žádný vyvolený nadčlověk povyšující se nad zaměstnaneckým plebsem, jehož lopotivé práce vykořisťovatelsky zneužívá k vlastnímu obohacení. Děkujeme paní Jano, to jsme dlouho neslyšeli!

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Proč Maláčová bojuje s větrnými mlýny?
  • Proč jde proti těm, kteří ji v důsledku živí?
  • A co při četbě Marxe nezjistí?
sinfin.digital