Půr: ODS poprvé zaplatila za vyhození Klause mladšího. Je to začátek, cena bude vysoká | info.cz

Články odjinud

Půr: ODS poprvé zaplatila za vyhození Klause mladšího. Je to začátek, cena bude vysoká

GLOSA MICHALA PŮRA | Dnešní prohra ODS při snaze odvolat Václava Klause mladšího ze školského výboru Poslanecké sněmovny poprvé naznačila, jestli občanští demokraté za vyhození kontroverzního politika zaplatí, či jej přežijou bez úhony. Teď už víme, že druhá ze zmíněných možností v úvahu nepřichází. Cena by naopak mohla být poměrně vysoká.

Předseda občanských demokratů Petr Fiala si stěžuje, že strany nedodržely dohody a nepřenechaly ODS místo ve vedení výboru. Už před jednáním bylo ovšem zjevné, že „vyhozený“ Klaus svůj post bez problémů udrží.

Občanští demokraté nebyli schopni za Klause, kterého nedávno vyloučili, nabídnout důstojnou náhradu. Nic proti plzeňskému primátorovi Martinu Baxovi, ale asi si nikdo nemyslí, že by se v uvedené problematice vyznal víc než bývalý ředitel prestižní soukromé školy. A už vůbec si to nemyslí většina současných poslanců, kterým Klaus svými názory vyhovuje bez ohledu na to, z jaké je strany.

Pro ODS je to hned několikrát špatná zpráva. Za prvé strana bude na veřejnosti působit jako „ubrečená“, jakkoliv jsou její nároky na místo ve výboru oprávněné. Za druhé političtí oponenti Klause ve výboru rádi podrží, protože každé zrnko soli do otevřených ran soka se počítá. Obzvlášť před volbami. A za třetí si Klaus udrží místo v médiích, což pro něj není nic nového, ale je to špatná zpráva pro Fialu, který nepochybně nechce, aby se jeho oponent pohyboval ve veřejném prostoru jako volný radikál.

Ve výsledku vůbec nejde o to, zda Klaus postaví nebo nepostaví novou stranu. Ve výsledku jde o to, zda ODS utrpí či neutrpí ztráty. A dnes jsme mohli vidět, že syn bývalého prezidenta o spojence rozhodně nepřišel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud