Radši děs než Babiš. Kalousek táhne svou káru nenávisti až do konce

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | Stále pořád šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek neměl nejlepší týden. Nejdřív ho Český rozhlas chytil s pivem v zavřené vinohradské hospodě, pak v DVTV urazil všechny voliče ANO a nakonec v rozhovoru pro SeznamZprávy ještě hodil vidle do české ekonomiky.   

Kalousek zjevně vsadil na destruktivní strategii, že čím hůř pro Česko, tím hůř i pro Babiše a naopak líp pro opozici včetně TOP 09, protože mu to lidi v příštích sněmovních volbách konečně spočítají. Lidi teď nabádá, ať neutrácejí, což pro ekonomiku stiženou v jediném roce dvakrát koronavirem může být vlastní a finální rána. „Tisíckrát můžete lidi nabádat, aby utráceli, ale pokud jim nedokážete nabídnout, že průběh bude lepší – a to by bylo lhaní – tak se každý chová logicky. Tvoří rezervy,“ řekl Kalousek SeznamZprávám.

A předtím už podobně varoval na sociálních sítích, kde pro změnu napsal: „Vážení spoluobčané, premiér Andrej Babiš vás nabádá, abyste věřili v budoucnost a utráceli. Nevěřte mu.“ Lidi možná nemusí věřit premiérovi, po jarním lockdownu ale evidentně věřili své vlastní ekonomice; hned po jejím otevření totiž vzali obchody i mnohé služby útokem, jak ukázalo rychlé oživení. Přinejmenším tedy s Babišem věřili v budoucnost, když si po jarním nákupním půstu zase pustili žilou. Teď si „užíváme“ druhý lockdown a nikdo neví, jak moc nás (ne)vyděsí ten.   

Ukažte nám vaše SMSky, jestli náhodou nedomlouváte něco zakázaného!

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital