Republika oligarchy, bez svobody z vůle lidu. Směr Hrad! Komentář Zdeňka Šarapatky

Zdeněk Šarapatka

22. 10. 2017 • 18:40

Příroda je naruby, únor je v říjnu a vracíme se v čase. Za týden zas o hodinu a sedmdesát let. Žádné retro, realita se vším všudy. Chybí jen les rádiovek a marš lidových milicí pod tribunou vůdce masy, který právě jede z Hradu. Ne kouzlo nechtěného, ale dějiny jak přes kopírák, přesně podle učebnice: „Vítězný únor 1948 je vnímán jako přechod od vnějškové demokracie k totalitě, připojení k sovětskému mocenskému bloku, počátek útlaku obyvatelstva, příčina ekonomického úpadku a obrovské emigrační vlny obyvatelstva“.

A jsme zpátky. Národ, který se popral za svobodu, teď volil proti svobodě. Přesto je tu malá změna, místo lotra s pětitřídkou a z nulových poměrů teď dal moc nad českým státem vykukovi s rodokmenem salónního komunisty a s veskrze protekčním životem. Od výsad bolševické zlaté mládeže a elitních škol až po nóbl obchodní mise v zahraničí a pak kšefty s polistopadovou politikou. Od Zemana po Grosse. Zato s fízly byli oba jedna ruka, jen Gottwald se s tím netajil a navrch je sám úkoloval. Bureš hodnost zatím tutlá, přitom zcela zbytečně. Půldruhého milionu Čechů, kteří jej volili, jej má za hrdinu. I dluhopisy a Čapí hnízdo jsou pro ně bez problému. Kdo by nekrad, když je možnost? A Babiš v tom umí skvěle chodit, vzkázal volič, pro národ je hrdina!

Že jej Babiš vodí jako loutku, je tu fuk. Stačily jen plané sliby a miliardy a hned se šikuje za vůdcem. Nevadí nic, slovník jako z teletníku, složky na opozici ani (sic!) obvinění z trestného činu a „klekání“ státu na konkurenci. Občana má šéf ANO za rybu, která spolkne vždycky všechno. Navíc mate pojmy, že prý je „antisystém“. Jde mu přitom jenom o moc, všemi prostředky. Jeden jenom zírá, na co všechno ryba skočí, když ji chce mít na talíři. Pud sebezáchovy na nule. Je to jako s vězniteli a Stockholmským syndromem, lid je tu za rukojmí závislé na únosci, ještě s láskou a navrch s obdivem. Den, kdy se stane Andrej Babiš premiérem, skončí skutečná demokracie, pro kterou se umíralo v kriminálech. S Okamurou a Filipem nebo – škoda talentu – se stafáží dredů a nedej Bože stranou kříže v Babišově kabinetu a v parlamentu, poletíme volným pádem do autoritářského režimu. Už teď tu má z Babiše kdekdo hrůzu. Peníze a vliv ausgerechnet premiéra na policii, justici i na média nebo na zaměstnavatele evokuje repete známé šikany a kriminalizace politických odpůrců včetně nepohodlných novinářů jako v časech za Husáka. Kdo kdy poznal Babiše, ví, o čem je řeč. Nesnese kritiku a na všechno má svoje lidi. Teď zúčtuje s oponenty legitimně jako vladař, má zálohy v policii i mezi státními zástupci. Povýší je natotata a bude mít klid na práci.

I když si doma vystačíme, v Evropě půjdeme brzy z kola ven. Zato v Kremlu už servírují pro novou bratrskou návštěvu. O zahraniční politice jsme totiž od Babiše skoro nic neslyšeli, jen občas pípnutí podle směru větru a leda ještě kritiku Bruselu. A šmytec. Už teď o něm svět píše jako o riziku pro spojence na Západě. Zahraniční politika ho totiž v reálu nepálí a je mu vcelku ukradená. Nemá tu kořeny a Čechy má jen za macechu, které vyjí celou spíž a pak půjde o dům dál. Ten má všude, od Francie po Německo a kdovíkde ještě, strádat nikde nebude. Zato pravdy se teď bojí jako čert kříže, na Českou televizi a už i na Český rozhlas útočí na každém kroku. Chytá se při tom ruské propagandy, stejně jako Zeman nebo Okamura. A pomlouvá jak domovnice, veřejnoprávní média totiž stojí v cestě jeho image spasitele republiky. Neberou si servítky, šťourají mu do byznysu a příliš vidí pod prsty. Vyřídí to ale rychle, s Okamurou, Filipem i servily z jiných stran zametou ve sněmovně s Radou České televize a pak skončí ředitel. Své kádry už na to mají a zprávy budou podle jejich gusta, druhá televize u Kima. Zato paní Dita P. pak bude na ČT kuchtit od rána až do večera, je přece ženou Babišova marketéra Prchala! Pusa, kterou za volby dostal od Babiše, teď totiž vydá za zlato.

Už se činí i Okamura, na povolební tiskovce SPD poslal na reportéra INFO.CZ rovnou policii. Píšete pravdu? Tam jsou dveře! Vendeta jde SPD zjevně dobře, má prý dobré učitele v pražských kmotrech. A Hrdliččin zval ku lásce hlas. Přímá demokracie Okamury má za sebou majstrštyk, jak si ji v praxi představuje. Dneska novináři a zítra občan s transparentem nebo každý s odlišností. Od barvy pleti až po ložnici. Zloděj křičí, chyťte zloděje! Zato na státní příspěvek pro SPD za volby se tu snese mrtvé ticho, mlaskat se bude jen u nácka v privátu. A uvnitř dál kouzlit s našimi miliony. Že máme za poslance i hvězdnou pěchotu televizních debat Roznera z jižních Čech a agenta s hrnci a biolampami, je obrat čelem k masám. V Rusku se prý Okamury s partou taky dočkají. „Prokremelské dezinformační weby a kampaně na sociálních sítích tlačily Okamuru jako jeden muž. Otázkou času je, kdy se poslanci SPD objeví v Moskvě, na Krymu, či budou jménem ČR navazovat ‚meziparlamentní družbu‘ v tzv. Doněcké lidové republice. Tipuji to tak na únor až březen 2018. Například zvolený Lubomír Volný se ‚kamarádí‘ s Alexandrem Usovským, který z peněz Kremlu blízkého oligarchy Malofeeva na tajňačku platil akce extremistů napříč Evropou,“ říká expert Roman Máca z think thanku Evropské hodnoty. A když neuspějí s nápady v parlamentu, budou strašit referendy. Celý Lukašenko.     

Třetina obyvatel této země je slabá duchem, každý sedmý občan je debilní, dementní nebo alkoholik, zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt, bouřil ještě před čtvrtstoletím v parlamentu Miloš Zeman. Předseda ANO si to dobře pamatuje, sázel tady na jistotu. Teď už přijde jízda králů po umetené cestě. Vlastní ho spolu s koalicí podruhé detektivům nevydají, ministr vnitra z ANO na ně pro sichr klekne a spravedlnost Pelikána zase chytne šedý zákal. A když ne, přijde abolice od Zemana. Na chlup podle idiotských zvyklostí z Ústavy. Prezident republiky podle ní nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo. Rozhodnutí prezidenta republiky vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, píše se tam. Babiš i Faltýnek budou zase čistí jako lilie. Spasí nás teď jenom volba prezidenta. Moudrého siláka s mandátem a charakterem, ne fosílie s paralýzou hodnot a žlučí místo mozku v rukou Putina. Na poraženecké nálady nezbývá čas, líp už tady bylo. Zato v lednu se bude hrát o všechno. A shromažďovací právo zatím platí, bude-li potřeba. Hlavu vzhůru, směr Hrad!

 

SDÍLET