ŘSD objevuje Ameriku: Do aut nasadí čipy, o zácpách ale dávno informují aplikace. Komentář Olivera Adámka | info.cz

Články odjinud

ŘSD objevuje Ameriku: Do aut nasadí čipy, o zácpách ale dávno informují aplikace. Komentář Olivera Adámka

Počínaje příštím jarem se Ředitelství silnic a dálnic chystá zavádět na první poslech inovativní novinku – do sto padesáti tisíc aut nechá nasadit čipy za účelem sledování dopravní situace. O zácpách, uzavírkách a omezeních přitom už dávno vcelku spolehlivě informuje řada mobilních aplikací. ŘSD chce přesto vytvořit svůj systém, za megalomanský projekt utratí 267 milionů korun.

Síť 150 tisíců vozidel má za úkol dát dohromady společnost Vars Brno, která se zaměřuje na dopravní telematiku. Celá flotila má být poskládána na jaře příštího roku. Výsledky sledování bude shromažďovat Národní dopravní informační centrum (NDIC), publikovat se budou na stránkách dopravniinfo.cz a ve stejnojmenné mobilní aplikaci.

Výstřelek z veřejných peněz

A v čem má být celý systém tak velkým krokem dopředu? Vlastně jen v tom, že jeho data budou „garantovaná a ověřená“ a pomůže monitorovat to, co už doteď stejně monitorováno bylo. Dopravní situaci vcelku přesně sledují prakticky všechny dnešní navigační aplikace, v některých z nich se na mimořádnosti (nebo třeba policejní kontroly) upozorňují i řidiči vzájemně mezi sebou.

Celý komentář na Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud