Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové mají otevřená vrátka do nové české vlády. Glosa Karla Steigerwalda

Rusové mají otevřená vrátka do nové české vlády. Glosa Karla Steigerwalda

Čeští komunisti dělají často stejnou politiku jako Putin. Je to sice nepochopitelné, protože Putin už není komunista, nýbrž autokrat s oligarchy za zády, ale je to tak. Asi jim v hlavách vykvetlo příslovečné Kollárovo vlastenecké blouznění „…k velikému přichyl tomu tam se dubisku, jež vzdoruje zhoubným dosaváde časům…“, které s marxismem má asi tolik společného, co Filip sám.

Pro hlasování o důvěře (a nadále) dal Babišově nové vládě řadu podmínek, jaké by dal české vládě i Putin, kdyby nad ní jako kdysi Rusové přímo panovali. Podmínky se týkají naší pozice v NATO a ve společenství západoevropských států a zahraničních vojenských expedicí, vše z hlediska ruských mocenských zájmů. Později může Filip přihodit další, pokud Putin přitvrdí, v pečlivém pozoru je pořád.

Konstrukce nové české vlády je velkým úspěchem Putinovy zahraniční politiky, ať už se o něj zasloužil on, nebo čeští politici. KSČM, Putinova pátá kolona v ČR, na straně jedné, prezidentova afinita k Putinovi, ne-li přímo obdiv, na straně druhé, a navíc apatie veřejnosti, tak je zahraničně politická pozice nové vlády vykolíkovaná.

Je to další krok do ruského područí, v němž český komunismus, nevím proč, vidí jakousi naději. Nemuchlá se s šéfem ruských komunistů Gennadijem Zjuganovem, muchlá se s Putinem, který komunismus zradil a nahradil ho neocarismem. Křivky, které kreslí historie, bývají hodně podivné. Zejména, jak veršoval Seifert, „v té zpropadené voliéře Čech“.

Komentář vyšel původně na webu Reflexu. Další články autora najdete zde

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867