Virál podle komunistů: Jsme in, a proto umíráme

KOMENTÁŘ PETRA HOLCE | KSČM nevzkvétá, řekl by možná Václav Havel při pohledu na komunisty. V posledních sněmovních volbách padli k sedmi procentům, některé volební preference je dokonce vyvádějí ze sněmovny a nikdo ani nechápe, proč jsou vlastně jednou nohou ve vládě. KSČM proto nyní na voliče udeřila „virálem“ s mladou ženou s rudým šátkem kolem krku, která říká, že „být komunistou je IN“. 

Tak to tedy fakt je! A nejlíp to vědí sami komunisti. „Naše volební výsledky jsou čím dál tím horší. Voliči umírají, stejně jako naše voličská základna. Chceme na to reagovat tím, že se obracíme na mladé lidi. Je třeba se orientovat na to, co je zajímá,“ řekla deníku Echo24 mluvčí KSČM Helena Grofová. Ano, není nad upřímnost. Jen by mě zajímalo, jak se na to komunisti budou orientovat. Třeba že si do svého čela na podzim znovu zvolí nesmrtelného agenta Vojtěcha Filipa?

Na reklamním plakátu je před pointou „Být komunistou je IN“ tento text: „Jsme na vaší straně. Hájíme vaše zájmy“. To jistě, zvlášť zmíněný Filip je poslední dobou hodně aktivní, mentálně očividně slaví novou normalizaci. Přesnější by ale v případě KSČM spíš bylo: „Jsme na vaší straně. Hájíme vaše zájmy. A proto umíráme“. A obrázek s mladou ženou je toho nejlepším důkazem. Politická reklama totiž obvykle věrně odráží stav dotyčné partaje a komunisti nám právě oznámili, že jsou konečně fakt „dead“.

I jejich mluvčí přiznala, že si mladou ženu vypůjčili ve fotobance, protože takhle nějak nejspíš vypadá volička Pirátů, co má doma plakáty s Bartošem a Michálkem a svůj kompletní život sdílí na pirátském fóru. „Dám příklad: aktéři v reklamách na přípravky proti křečovým žilám také tímto zdravotním problémem netrpí, a přesto přesvědčují diváka, jak jim pomáhají...,“ vysvětlila to mluvčí komunistů. Ano, není nad upřímnost. Zrovna v KSČM o křečových žilách nejspíš vědí své...

Nová reklamní kampaň KSČM
Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital