Vy nad Čapím hnízdem plakat nebudete. Komentář Karla Steigerwalda | info.cz

Články odjinud

Vy nad Čapím hnízdem plakat nebudete. Komentář Karla Steigerwalda

Evropská komise vyzvala ČR, aby Čapí hnízdo vyjmula z programu ROP. Ministerstvo financí o tom rozhodne za dva měsíce. Co je ve zprávě OLAFU „český úřadům“ napsáno, stále ještě veřejnost neví. Něco vážného určitě, když EU vyzývá Čapí hnízdo, aby z dotace vycouvalo. Ale nic nenaznačuje, že by se to veřejnost měla v dohledné době dozvědět. Různé protikladné a zmatené informace, lživé i pravdivé, prosakovat jako vždy budou, aby se vytvořil dojem, že pravda i lež mají stejnou, tj. mizernou cenu. Je to stará osvědčená dezinformační praktika. Aby, až někdo zas řekne, pán kradl, veřejnost vzkřikne: už nám s tím dejte pokoj!

Vyjmutí Čapího hnízda z dotačního programu EU znamená, že se EU už nebude o celou záležitost zajímat a že proto zveřejňování zprávy OLAFU nemá už smysl. Česká vláda vrátí 50 dotačních milionů do Bruselu a nahradí je Čapímu hnízdu ze státního rozpočtu ČR. Posun je v tom, že subvenci pro Babišovo letovisko nebude už dotovat EU, nýbrž čeští voliči. Vyšetřování Babišova dotačního podvodu už nebude pokračovat, protože už nebude žádná dotace.

Pravděpodobně se bude naopak vyšetřovat činnost neznámé mafie, která to vše proti Babišovi už za hejtmana Bendla a Ratha narafičila. Bude se hledat spojení těchto politiků starých stran s neznámou mafií a nějaké (že spolu obědvali tajně před lety v restauraci, kam mafiáni chodí), spojení se najde.

Dvouměsíční odklad, který vyhlašuje ministerstvo financí, je nesmírně důležitý. Čapí hnízdo se odloží do doby, kdy už bude nevratně zameteno a Babiš bude mít zcela volné ruce v čele koaliční vlády, kterou vytvoří lidé z ANO, některá z bezvýznamných, leč lačných ministran, (nabízí se lidovci, účastníci všech koalicí pod sluncem) a jednotliví „odborníci“, přiběhlí odkudkoliv. Jen komunisti a Okamura tam už nebudou, mouřenínskou službu splní a půjdou pryč.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud