Zeman by už spatra mluvit neměl. Komentář Miroslava Cvrčka | info.cz

Články odjinud

Zeman by už spatra mluvit neměl. Komentář Miroslava Cvrčka

V projevu prezidenta při inauguraci nebylo nic důležitého, nic inspirativního, nic hezkého, nic výstižného, nic srdečného, nic originálního, nic usmiřujícího a nic, co by dalo sebemenší naději, že to s ním na Hradě bude aspoň o trochu lepší. Jediná hlubší myšlenka zazněla až na závěr, jenže to už mluvil předseda sněmovny Vondráček.

 

Možná to byla náhoda, ale hned na začátku přivítal prezident Zeman jednotlivě všechny důležité hosty zvlášť či po skupinách. Jediného z nich, sedícího v první řadě, vynechal. Byl jím Pavel Rychetský, předseda ústavního soudu.

Rychetský v poslední době několikrát vyjádřil obavu o prezidentovo okolí („kohorta panošů, která funguje na Hradě“) a na rozdíl od roku 2013 prezidentovi po zvolení jen popřál a nepozval ho na soud. Tak ho Zeman prostě vyškrtl.

Vůbec se zdálo, že Zeman je ještě „stejnější“ než dosud. Byl to projev, jako by bylo teprve před volbami. Nejdříve vyjmenovával, co všechno dělal: jmenoval ústavní soudce, bankovní radu ČNB, setkával se s občany (účast byla hojná, diskuze zajímavá), každoročně o státním svátku 28. října vyznamenával osobnosti a tak podobně. Občas zabrousil víc – měl třeba potřebu se vysmát lidem, kteří zapochybovali o výběru vyznamenaných. „Kritiky jsou většinou ti, kteří by vyznamenání sami nedostali, protože by pro ně nebyl žádný důvod.“

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud