Cením si toho, že jsem dokázala odejít z korporátu a začala dělat, co mě naplňuje, říká Drlíková

Lucie Drlíková má za sebou impozantní kariéru v korporátní sféře. Společnosti Hamé pomohla vybudovat zastoupení v Rusku a dosáhnout s ním miliardových obratů, ale jak sama přiznává, za největší úspěch nepovažuje to, co dokázala jako manažerka, ale to, že korporátní prostředí dokázala včas opustit. „Byl to ten nejtěžší úkol v životě. Po dvaceti letech si říct stop, vykročit do prázdna a začít objevovat sama sebe,“ říká Drlíková v nové epizodě podcastu Podnikatelka.

Prací se jí stalo fotografování - koníček, pro který v ní probudil vášeň už v dětství její otec. „Jednoho dne jsem z přepracování zkolabovala. Sekretářka mě nalezla paralyzovanou na zemi. Když jsem se dala zdravotně dohromady a vrátila se do práce, zjistila jsem, že se mi ztratil drive a energie. Zanedbávala jsem sama sebe a věděla jsem, že musím něco změnit,“ vzpomíná Drhlíková. Teď vyměnila kancelář za bazén a počítač za fotoaparát a věnuje se hlavně portrétní fotografii pod vodní hladinou, mimo ni ale fotí i portréty klasické. „Makám i stejný počet hodin, ale nejsem z toho psychicky unavená, naopak mě to nesmírně nabíjí,“ dodává Drhlíková.

Proč je podle Drhlíkové zásadní překonat strach z neúspěchů, ať už člověk dělá cokoliv? Kde bere inspiraci pro své snímky a jak dlouhá je cesta od nápadu k realizaci? Poslechněte si celý podcast. Starší díly najdete v seznamu dole.

sinfin.digital