Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Letní shakespearovské slavnosti letos nabídnou novinku i dvě derniéry

Letní shakespearovské slavnosti letos nabídnou novinku i dvě derniéry

Letní shakespearovské slavnosti v Praze zahájí 26. června novinka v podobě méně známé komedie Dobrý konec všechno spraví. Program festivalu naopak po letošku opustí hry Sen noci svatojánské a Romeo a Julie. Zpestřením letošního ročníku bude anglicky hraná komedie Measure For Measure v podání Prague Shakespeare Company. Předprodej vstupenek na festival začíná v úterý 24. dubna, informovali pořadatelé v tiskové zprávě.

Program Letních shakespearovských slavností je letos opět rozdělen mezi dvě scény. Část představení bude hostit Královská zahrada Pražského hradu, další představení diváci uvidí na Letní scéně Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Lichtenštejnském paláci.

Úvod festivalu obstará novinka v podobě melancholické komedie Dobrý konec všechno spraví. Hra plná dobrodružství, lásky a zázraků má podle pořadatelů slavností v rámci Shakespearova díla výjimečné postavení, a to jako jedno z jeho rozloučení se žánrem komedie. Režie méně známé Shakespearovy hry se ujal několikanásobný držitel ceny Alfréda Radoka Jan Antonín Pitínský. Do hlavních rolí obsadil mimo jiné Annu Fialovou, Ondřeje Pavelku či Martina Dejdara. Hudbu k představení zkomponoval Vladimír Franz.

Naopak derniéru budou mít letos dvě hojně navštěvovaná představení z předchozích let. S Letními shakespearovskými slavnostmi se rozloučí svatební crazy komedie Sen noci svatojánské v hlavních rolích s Davidem Prachařem a Vandou Hybnerovou. Letos naposledy se do programu festivalu dostala také hra Romeo a Julie v podání Jana Sklenáře a Terezy Voříškové.

Na repertoáru naproti tomu zůstává Hamlet v hlavní roli s Jaroslavem Pleslem či komedie Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový aneb Cokoliv chcete. Diváci se mohou těšit také na komedii Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela, která je na programu slavností již desátým rokem. O zpestření programu Letních shakespearovských slavností se letos postará soubor Prague Shakespeare Company s anglicky hranou komedií Measure For Measure. Po dva večery bude diváky bavit i bratislavská inscenace Komédia omylov.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1