Letní shakespearovské slavnosti letos nabídnou novinku i dvě derniéry | info.cz

Články odjinud

Letní shakespearovské slavnosti letos nabídnou novinku i dvě derniéry

Letní shakespearovské slavnosti v Praze zahájí 26. června novinka v podobě méně známé komedie Dobrý konec všechno spraví. Program festivalu naopak po letošku opustí hry Sen noci svatojánské a Romeo a Julie. Zpestřením letošního ročníku bude anglicky hraná komedie Measure For Measure v podání Prague Shakespeare Company. Předprodej vstupenek na festival začíná v úterý 24. dubna, informovali pořadatelé v tiskové zprávě.

Program Letních shakespearovských slavností je letos opět rozdělen mezi dvě scény. Část představení bude hostit Královská zahrada Pražského hradu, další představení diváci uvidí na Letní scéně Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Lichtenštejnském paláci.

Úvod festivalu obstará novinka v podobě melancholické komedie Dobrý konec všechno spraví. Hra plná dobrodružství, lásky a zázraků má podle pořadatelů slavností v rámci Shakespearova díla výjimečné postavení, a to jako jedno z jeho rozloučení se žánrem komedie. Režie méně známé Shakespearovy hry se ujal několikanásobný držitel ceny Alfréda Radoka Jan Antonín Pitínský. Do hlavních rolí obsadil mimo jiné Annu Fialovou, Ondřeje Pavelku či Martina Dejdara. Hudbu k představení zkomponoval Vladimír Franz.

Naopak derniéru budou mít letos dvě hojně navštěvovaná představení z předchozích let. S Letními shakespearovskými slavnostmi se rozloučí svatební crazy komedie Sen noci svatojánské v hlavních rolích s Davidem Prachařem a Vandou Hybnerovou. Letos naposledy se do programu festivalu dostala také hra Romeo a Julie v podání Jana Sklenáře a Terezy Voříškové.

Na repertoáru naproti tomu zůstává Hamlet v hlavní roli s Jaroslavem Pleslem či komedie Mnoho povyku pro nic, Večer tříkrálový aneb Cokoliv chcete. Diváci se mohou těšit také na komedii Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela, která je na programu slavností již desátým rokem. O zpestření programu Letních shakespearovských slavností se letos postará soubor Prague Shakespeare Company s anglicky hranou komedií Measure For Measure. Po dva večery bude diváky bavit i bratislavská inscenace Komédia omylov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud