Matěj Stropnický nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Chce si dát přestávku od politiky | info.cz

Články odjinud

Matěj Stropnický nebude kandidovat v podzimních komunálních volbách. Chce si dát přestávku od politiky

Bývalý předseda Zelených a pražský zastupitel Matěj Stropnický nebude v podzimních komunálních volbách kandidovat. Členem Zelených je Stropnický od roku 2003. Od ledna 2016 byl do loňských voleb, ve kterých strana propadla, jejím předsedou.

„Zelené jsem od svého vstupu do strany v roce 2003 chtěl vést, což se mi podařilo, ale ve sněmovních volbách loni na podzim jsme neuspěli,“ řekl Stropnický.

Za úspěch své práce na magistrátu a radnici Prahy 3 považuje mimo jiné záchranu nákladového nádraží na Žižkově, zřízení městského parku na soutoku Vltavy a Berounky nebo obnovu výstavby městských bytů a změnu vztahu města k developerům. „Dnes už nikdo nezpochybňuje, že se musejí podílet na výstavbě veřejné vybavenosti města, což je obrovský posun, který přinese městu dlouhodobě obrovské úspory. Nyní se budu věnovat dalšímu studiu a své práci novináře,“ uvedl Stropnický.

Stropnický absolvoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval jako novinář, byl asistentem poslankyně, v letech 2010 až 2014 byl místostarostou Prahy 3 a v letech 2014 až 2015 byl náměstkem pražské primátorky. Jeho otcem je ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud