Články odjinud

Neuvěřitelný průšvih v pražském metru. Řidič nechal dvě holky v běžném provozu řídit soupravu s lidmi

Neuvěřitelný průšvih v pražském metru. Řidič nechal dvě holky v běžném provozu řídit soupravu s lidmi

Jen těžko představitelný „kousek“ se odehrál na začátku srpna v pražském metru. Dvojice účastnic akce Low Cost Race, která je splněná s plněním netradičních výzev, přesvědčila řidiče jedné ze souprav, aby je nechal řídit. V plném provozu, mezi frekventovanými stanicemi v centru metropole a s nic netušícími cestujícími ve vagonech. Dopravní podnik se brání, že nikdo nebyl v ohrožení, ačkoli se zjevně jedná o skandální porušení předpisů. Řidiče čeká postih.

„Nebudete tomu věřit, koho jsme si stoply. Martina!“ říkají Jahu a Darja na videu, které sdílely na stránkách závodu. V metru na Karlově náměstí ve směru na Černý Most přemluvily řidiče přijíždějícího vlaku, aby k němu mohly nastoupit, nakonec si ho vyzkoušely i řídit.

Cestující v ohrožení

„Dej tomu plnou palbu,“ hecovaly se holky během řízení a dělaly si ještě legraci, aby nevykolejily. Jenže video neuniklo pozornosti ostatních cestujících MHD. „Opravdu mohou řídit pražské metro dívky sotva osmnáctileté, navíc v běžném provozu s cestujícími?!

Řízení se šoférem Martinem se dle videí a textu stalo v den počátku závodu 3. srpna kolem poledne na trati B od stanice Karlovo náměstí na Černý Most. Byla tak ohrožena bezpečnost stovek pasažérů!“ poslal do redakce Blesk.cz jeden z nich.

To ale vyvrací tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Jak dopravní podnik reaguje a co čeká řidiče?

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud