Neuvěřitelný průšvih v pražském metru. Řidič nechal dvě holky v běžném provozu řídit soupravu s lidmi | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neuvěřitelný průšvih v pražském metru. Řidič nechal dvě holky v běžném provozu řídit soupravu s lidmi

Neuvěřitelný průšvih v pražském metru. Řidič nechal dvě holky v běžném provozu řídit soupravu s lidmi

Jen těžko představitelný „kousek“ se odehrál na začátku srpna v pražském metru. Dvojice účastnic akce Low Cost Race, která je splněná s plněním netradičních výzev, přesvědčila řidiče jedné ze souprav, aby je nechal řídit. V plném provozu, mezi frekventovanými stanicemi v centru metropole a s nic netušícími cestujícími ve vagonech. Dopravní podnik se brání, že nikdo nebyl v ohrožení, ačkoli se zjevně jedná o skandální porušení předpisů. Řidiče čeká postih.

„Nebudete tomu věřit, koho jsme si stoply. Martina!“ říkají Jahu a Darja na videu, které sdílely na stránkách závodu. V metru na Karlově náměstí ve směru na Černý Most přemluvily řidiče přijíždějícího vlaku, aby k němu mohly nastoupit, nakonec si ho vyzkoušely i řídit.

Cestující v ohrožení

„Dej tomu plnou palbu,“ hecovaly se holky během řízení a dělaly si ještě legraci, aby nevykolejily. Jenže video neuniklo pozornosti ostatních cestujících MHD. „Opravdu mohou řídit pražské metro dívky sotva osmnáctileté, navíc v běžném provozu s cestujícími?!

Řízení se šoférem Martinem se dle videí a textu stalo v den počátku závodu 3. srpna kolem poledne na trati B od stanice Karlovo náměstí na Černý Most. Byla tak ohrožena bezpečnost stovek pasažérů!“ poslal do redakce Blesk.cz jeden z nich.

To ale vyvrací tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Jak dopravní podnik reaguje a co čeká řidiče?

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.