Články odjinud

Nezaměstnaných v Praze mírně ubylo

Nezaměstnaných v Praze mírně ubylo

Lidí bez práce v únoru v Praze mírně ubylo, ale míra nezaměstnanosti v metropoli zůstala stejně jako v lednu i v prosinci na hodnotě 2,3 procenta. Počet volných míst v hlavním městě se v únoru zvýšil o více než 1800. Míra nezaměstnanosti v Praze je stále nejnižší ze všech krajů Česka. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Bez práce bylo v metropoli na konci února 21.263 lidí, o 466 méně než v závěru ledna. Okamžitě mohlo nastoupit do práce 19.129 osob ve věku od 15 do 64 let.

Počet volných pracovních pozic na konci února meziměsíčně stoupl o 1858 na 46.078. Na jedno volné místo tak v metropoli připadá přibližně 0,5 uchazeče, přičemž celostátní průměr je 1,2. Nejmenší poměr nezaměstnaných k volným místům byl v únoru okrese Praha-východ a na Pardubicku, kde na každých pět neobsazených pozic připadá jeden uchazeč.

Nezaměstnanost v Praze je nejnižší ze všech krajů České republiky. Následuje Plzeňský kraj s mírou nezaměstnaností 2,6 procenta.

Nezaměstnanost v celé republice uplynulý měsíc klesla na 3,7 procenta z lednových 3,9 procenta. Bez práce bylo zhruba 280.900 lidí, což je za únor nejméně od roku 1997. Meziročně nezaměstnanost stále klesá, loni v únoru činila 5,1 procenta. Počet volných pracovních míst se meziměsíčně i meziročně zvýšil.

 

Články odjinud