Články odjinud

Pražská zoo přilákala skoro 1,5 milionu lidí. Má za sebou úspěšný rok a třetí nejlepší výsledek historie

Pražská zoo přilákala skoro 1,5 milionu lidí. Má za sebou úspěšný rok a třetí nejlepší výsledek historie

Pražskou zoologickou zahradu letos navštívilo 1,427.491 lidí. Byl to třetí nejlepší výsledek za dobu její existence. Končící rok považuje zoo za úspěšný i kvůli chovatelským úspěchům. Na svět letos přišlo 1340 mláďat 219 druhů savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb.

Mluvčí zoo Lenka Pastorčáková uvedla, že návštěvnost letos překonala 1,4 milionu lidí potřetí za sebou, a to navzdory extrémním letním teplotám i absenci pěší lávky od Stromovky. Loni do zahrady přišlo 1,445.126 lidí, o více než 17.000 více než letos. V rekordním roce 2016 prošlo turnikety 1,448.353 návštěvníků.

Mezi největší chovatelské úspěchy pražské zoo letos patřilo narození mláděte hrabáče kapského, čtyřčat geparda, či mládě gibona stříbrného. Na svět přišlo i mládě pandy červené, druhé za dobu existence trojské zahrady. "Toto mládě se narodilo 2. července rodičům Wilmě a Patovi, ale dlouho zůstávalo v péči matky, ukryté v porodních boudách," doplnil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Ve věku čtyř měsíců mláděte zoo určila, že jde o samečka. Na počátku prosince dostal jméno Flin.

Naopak 6. října uhynul v téměř 34 letech věku samec hrocha obojživelného Slávek. Do historie trojské zoo vstoupil především jako jeden ze symbolů katastrofální povodně z roku 2002. Když voda zaplavila pavilon tlustokožců, zůstal Slávek uvězněný v přízemí. Posléze ho však k všeobecnému překvapení objevili dobrovolníci živého a zdravého v prvním patře. Poté vznikl známý snímek, na kterém má Slávek svou širokou hlavu vystrčenou z okna pavilonu.

Pražská zoologická zahrada v Troji byla založena před 87 lety. První návštěvníky uvítala 28. září 1931. Od té doby se zařadila mezi nejnavštěvovanější místa v Praze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud