Pražský hrad zahájil sezonu vstupem zdarma. Přišlo na 60 tisíc návštěvníků | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pražský hrad zahájil sezonu vstupem zdarma. Přišlo na 60 tisíc návštěvníků

Pražský hrad zahájil sezonu vstupem zdarma. Přišlo na 60 tisíc návštěvníků
 

Pražský hrad dnes během slavnostního zahájení letošní sezony, kdy byly kromě návštěvnických objektů zdarma otevřeny i reprezentační prostory a výstavy, navštívilo 58.000 lidí. ČTK to sdělil mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

"Do reprezentačních prostor zavítalo rekordních bezmála 8000 lidí. V pátek navíc do reprezentačních prostor přišlo na 3000 žáků a studentů základních a středních škol," uvedl mluvčí.

Lidé si dnes mohli prohlédnout vedle Starého královského paláce s Vladislavským sálem také baziliku svatého Jiří a Zlatou uličku se stálou expozicí. Nově byly zpřístupněny také reprezentační prostory v Novém královském paláci, k nimž patří třeba Španělský sál a Trůnní salon.

Navštívit bylo možné zdarma také výstavu Labyrintem dějin českých zemí v Císařské konírně a expozici O výstavě Josipa Plečnika 1996 v prostoru pod Plečnikovou vyhlídkou v Jižních zahradách. Přístupný už byl také výstavní projekt Doteky státnosti, který ve čtvrtek začne v Jízdárně.

Vedle toho byl na třetím nádvoří pro návštěvníky přichystaný festival dechových hudeb.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.