S podporou od Krnáčové můžeme odolat všem vyzyvatelům, říká favorit ANO na primátora Nacher | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

S podporou od Krnáčové můžeme odolat všem vyzyvatelům, říká favorit ANO na primátora Nacher

S podporou od Krnáčové můžeme odolat všem vyzyvatelům, říká favorit ANO na primátora Nacher

Poslanec Patrik Nacher by mohl být novým lídrem pražské kandidátky hnutí ANO a kandidátem na primátora za hnutí. Po ohlášeném konci současné primátorky Adriany Krnáčové v politice se v hnutí nabízí několik možných adeptů, včetně současných radních Karla Grabeina Procházky či Evy Kislingerové. Favoritem primárek, ze kterých příští týden vzejde lídr kandidátky ANO, je ale podle informací E15 právě Nacher. Podporuje ho i Krnáčová.

Primátorka Adriana Krnáčová uvedla v rozhovoru pro MF Dnes, že podporuje právě vás a pokusí se k podpoře přesvědčit i členskou základnu. Co pro vás podpora znamená?

Velmi mě potěšila. Je důležité mít podporu stávajícího primátora, důležitá je spolupráce a také, aby se předešlo nějakým vnitřním diskuzím nebo sporům. Podpora od paní Krnáčové může vést k vytvoření silnějšího týmu schopného odolat všem vyzyvatelům, které tady v Praze očekávám.

Jaké by byly vaše cíle, pokud byste získal primátorský řetěz? Co byste chtěl dotáhnout, co začít?

My jsme teď ve fázi, kdy jsou nominace na lídra. Příští týden je samotná volba, pak bude představení kandidátek a volebního programu a tvorba vizí. Teď to tady řešit by ode mě nebylo kolegiální a fér, aby se to členové dozvídali z novin. Jsem zatím jen pouhý nominant.

Často se říká, že být pražským primátorem je taková konečná, je to nevděčná pozice. Necítíte to tak?

Ano, je to tak. Ten tlak ze všech stran a to jak opozičních, tak koaličních, ze strany úřednictva, vnějšího prostředí, je obrovský. Já jsem k tomu mohl přičichnout zvnějšku jako předseda výboru pro vzdělávání a sociální politiku, a musím říct, že ten kontext toho rozhodování je úplně jiný, než se zvnějšku může zdát. Je celkem naivní představa, že člověk lusknutím prstu může něco ovlivnit. V tomhle má paní primátorka pravdu.

PŘEČTĚTE SI POKRAČOVÁNÍ ROZHOVORU NA WEBU E15.CZ

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.