Šéf strážníků v Praze 1 neunesl, že si ho muž při kontrole fotí. Rozmlátil mu mobil a teď přišel o funkci | info.cz

Články odjinud

Šéf strážníků v Praze 1 neunesl, že si ho muž při kontrole fotí. Rozmlátil mu mobil a teď přišel o funkci

Šéf strážníků v Praze 1 neunesl, že si ho muž při kontrole fotí. Rozmlátil mu mobil a teď přišel o funkci
 

Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obžalován ze zneužití pravomoci. Údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon. Ředitel pražských strážníků Eduard Šuster ho do vyřešení případu přeřadil mimo obvod na administrativní práci. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Potyčka se stala koncem loňského roku. Stejskal vinu odmítá, prý se jen bránil. „Nedovolil jsem mu, aby mi foťákem mával před obličejem a fotil si můj obličej,“ řekl serveru. V případě odsouzení mu hrozí rok vězení nebo pětiletý zákaz činnosti. Šuster uvedl, že pokud soud Stejskala uzná vinným, rozváže s ním pracovní poměr. „V opačném případě bude zařazen zpět na své původní pracovní místo,“ dodal.

Stejskal čelil letos v létě kritice po zveřejnění dopisu, ve kterém vytýkal svým podřízením malé množství řešených přestupků v letošním roce. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) to označila za „pokyn k buzeraci lidí“. Již dříve se také řešil případ, kdy měl na vlastní svatbě mít služební koně. Událost následně prověřila inspekce se závěrem, že zákon neporušil.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud