Stanici metra Muzeum čeká oprava. Zavřená bude na lince A už tento víkend | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stanici metra Muzeum čeká oprava. Zavřená bude na lince A už tento víkend

Stanici metra Muzeum čeká oprava. Zavřená bude na lince A už tento víkend

Kvůli opravám bude o víkendu pro cestující uzavřena stanice Muzeum na lince metra A v centru Prahy. Úplné, nebo částečné uzavírky této stanice čekají cestující opakovaně až do konce července. V tiskové zprávě to dnes oznámil Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). Ve stanici Muzeum se budou měnit obklady či osvětlení.

Spoje linky A nebudou na Muzeu v sobotu 14. dubna a neděli 15. dubna ani v jednom směru zastavovat. Pro výstup na Václavské náměstí mohou lidé využít stanici Můstek. Pro přestup mezi linkami metra A a C mohou přejet z Můstku linkou B na Florenc, nebo opačně. U uzavřené stanice budou pro cestující připraveny informační tabule i pracovníci v reflexních vestách, kteří budou moci lidem poradit dopravní spojení v češtině a angličtině.

S nedělí ale uzavírky na Muzeu nekončí. Od pondělí 16. dubna budou ve stanici Muzeum zastavovat jen spoje linky A ve směru Depo Hostivař. Spoje v opačném směru - na Nemocnici Motol - začnou ve stanici Muzeum zastavovat opět až 21. května. Navíc ještě čekají cestující tři další celkové víkendové uzavírky stanice. Muzeum bude zcela uzavřeno kromě tohoto víkendu také 12. a 13. května, 23. a 24. června a 21. a 22. července.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.