Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Střelba na Smíchově: Po incidentu v autobuse je jeden člověk zraněný

Střelba na Smíchově: Po incidentu v autobuse je jeden člověk zraněný

Pražská policie vyšetřuje střelbu v autobusu městské hromadné dopravy ve stanici Smíchovské nádraží. Údajného střelce zadržela. Policisté to dnes uvedli na twitteru s tím, že podle prvotních informací předcházela incidentu potyčka trojice mužů. Záchranáři ošetřili jednoho muže, jeho poranění však nebylo střelné.

Incident se stal odpoledne v autobusu číslo 244. Bližší okolnosti události jsou podle policie teprve v šetření.

Na místo vyjížděli i záchranáři. „O střelné poranění se nejednalo. Záchranáři ošetřovali muže, 62 let, s poraněním obličeje po napadení. Pacienta transportovali do Fakultní nemocnice Motol," napsala na twitteru mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

V linkovém autobuse jedoucím na Smíchov před lety vyděsil lidi zbraní i David Lubina, který v opilosti vytáhl plynovou pistoli. Tehdy se na něj vrhli tři muži z řad cestujících a odzbrojili ho. Řidič autobusu pak dojel na smíchovské oddělení policie, kde Lubinu převzali a odvezli do Bohnic. Muž byl počátkem roku 2006 odsouzen za výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože v dané době se vůbec nesměl pohybovat na území hlavního města. Později dostal souhrnný trest 25 let vězení za zastřelení televizního střihače.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek