Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze budou od soboty v provozu všechny přívozy. Většina bude jezdit do osmi hodin večer

V Praze budou od soboty v provozu všechny přívozy. Většina bude jezdit do osmi hodin večer

Na Vltavě v Praze budou od soboty 24. března v provozu všechny přívozy. Jako poslední se k těm již plujícím připojí přívozy P3 od Lihovaru na Veslařský ostrov a P6 z Lahoviček k Nádraží Modřany. ČTK to sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace ROPID, která plánuje MHD v Praze a okolí. Zatím jediný příměstský přívoz - P4 mezi Kazínem a Mokropsy - vypluje stejně jako loni až 1. června.

Od soboty bude kromě spuštění dalších přívozů prodloužena až do 20:00 provozní doba přívozů P5 z Císařské louky přes Výtoň na smíchovskou náplavku, P7 mezi Holešovicemi a Karlínem a P8 z Troji na Císařský ostrov.

Na pražských přívozech lze plout s běžnými jízdenkami MHD. "Za loňský rok přepravily přívozy Pražské integrované dopravy rekordních 585.000 cestujících a 58.000 kol. Prvenství co do počtu přepravených cestujících si udržuje linka P2 mezi Podbabou a Podhořím, která za loňský rok přepravila 231.000 cestujících a 24.000 kol," uvedl ředitel ROPID Petr Tomčík.

Přívozy v současné době fungují rovněž jako náhrady za chybějící lávky pro pěší. Nahrazují například v prosinci zřícenou lávku z Císařského ostrova do Troje.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867