V Praze vzroste počet chytrých odpadkových košů. Zajišťují vysokou efektivitu v úsporách | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze vzroste počet chytrých odpadkových košů. Zajišťují vysokou efektivitu v úsporách

V Praze vzroste počet chytrých odpadkových košů. Zajišťují vysokou efektivitu v úsporách

V Praze vzroste počet odpadkových košů Bigbelly Solar Compactor. Koše umí slisovat odpad a ušetřit tak místo a snížit počet svozů odpadu. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Rozšíření naváže na pilotní projekt, kdy bylo v centru města testováno 25 takových košů.

Kde a kdy koše budou rozmístěny a kolik jich bude, zatím není jasné. Technická správa komunikací (TSK) společně s Pražskými službami a Operátorem ICT mají vypracovat plán, kde by koše měly v budoucnu být.

 

„Pilotní provoz prokázal vysokou efektivitu v úspoře počtu svozů, která byla vyčíslena na 95 procent oproti počtu svozů běžných košů za období šesti měsíců,“ píše se v materiálu. Počet svozů se snížil z 64.400 na 3338. Finanční úspora podle materiálu byla přes 830.000 korun.

V pilotním projektu byla dvacítka tzv. chytrých košů rozmístěna v Praze 1, a to na Náměstí Republiky nebo Na Příkopě. Zbylé byly na Rašínově nábřeží v Praze 2.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.