Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze vzroste počet chytrých odpadkových košů. Zajišťují vysokou efektivitu v úsporách

V Praze vzroste počet chytrých odpadkových košů. Zajišťují vysokou efektivitu v úsporách

V Praze vzroste počet odpadkových košů Bigbelly Solar Compactor. Koše umí slisovat odpad a ušetřit tak místo a snížit počet svozů odpadu. Vyplývá to z materiálu, který dnes schválili pražští radní. Rozšíření naváže na pilotní projekt, kdy bylo v centru města testováno 25 takových košů.

Kde a kdy koše budou rozmístěny a kolik jich bude, zatím není jasné. Technická správa komunikací (TSK) společně s Pražskými službami a Operátorem ICT mají vypracovat plán, kde by koše měly v budoucnu být.

 

„Pilotní provoz prokázal vysokou efektivitu v úspoře počtu svozů, která byla vyčíslena na 95 procent oproti počtu svozů běžných košů za období šesti měsíců,“ píše se v materiálu. Počet svozů se snížil z 64.400 na 3338. Finanční úspora podle materiálu byla přes 830.000 korun.

V pilotním projektu byla dvacítka tzv. chytrých košů rozmístěna v Praze 1, a to na Náměstí Republiky nebo Na Příkopě. Zbylé byly na Rašínově nábřeží v Praze 2.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1