Vánoční program přilákal do pražské zoo skoro sedm tisíc lidí. Přinesli dvě tuny jedlých dárků | info.cz

Články odjinud

Vánoční program přilákal do pražské zoo skoro sedm tisíc lidí. Přinesli dvě tuny jedlých dárků

Vánoční program přilákal do pražské zoo skoro sedm tisíc lidí. Přinesli dvě tuny jedlých dárků
 

Vánoční komentovaná krmení a setkání přilákaly dnes do pražské zoologické zahrady 6740 lidí, informoval ČTK mluvčí zahrady. Dnes již tradičně přinášeli návštěvníci zvířatům jedlé dárky jako například pečivo, jablka či mrkve. Všechny děti dnes měly vstup za symbolickou jednu korunu.

"Ježíšek je tu!," napsal ředitel zahrady Miroslav Bobek na twitteru k fotografii beden s nadílkou pro zvířata. Později doplnil, že se podařilo nastřádat přes dvě tuny jídla. Lidé jedlé dárky odevzdávali zaměstnancům zoo u vchodu, zvířata si pak na dobrotách pochutnají při vánočních komentovaných krmení během dalších dnů. Například sloni, gorily, losi a zubři dostanou i neprodané vánoční stromky.

Za zvířaty dnes do zoologické zahrady zavítaly zejména rodiny s dětmi a mladé páry. Kromě komentovaných setkání a krmení pro ně zoo připravila štědrodenní vystoupení "zlatého" prasátka v Amfiteátru Rezervace Bororo. Velký zájem byl také o tygří mláďata, ke kterým ale nebylo možné přijít blízko. Aby nebyla jejich matka nervózní, zůstávali lidé za páskou několik metrů od vnitřní expozice. V obležení byl i výběh slůňat a lachtanů.

Program má zahrada v Troji připravený i Na Boží hod a na Štěpána. V poledne se koná vystoupení zvířat u ozdobeného stromečku v Amfiteátru Rezervace Bororo a ve 13:30 Cvičení lachtanů jihoafrických. Malé návštěvníky tu také čekají drobné dárečky. V následujících dnech (28. až 30. prosince) budou pak pokračovat speciální komentovaná krmení.

Od soboty 23. prosince mohou lidé k cestě do zoo využít přívoz, který nahrazuje zřícenou trojskou lávku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud