Zemětřesení v pražské ČSSD: Exministr Ludvík rezignoval z funkce předsedy, nahradil ho Pavlík | info.cz

Články odjinud

Zemětřesení v pražské ČSSD: Exministr Ludvík rezignoval z funkce předsedy, nahradil ho Pavlík

Novým předsedou pražské ČSSD se stal Petr Pavlík. Na dnešním jednání o tom rozhodli delegáti krajské konference strany. Pavlík byl v tajné volbě jediným kandidátem a hlasovalo pro něj 127 delegátů. Před volbou bylo vydáno 166 volebních lístků. Ve funkci nahradil ředitele motolské nemocnice Miloslava Ludvíka, který dnes na funkci rezignoval. 

Ludvík se stal předsedou strany v Praze poprvé v prosinci 2014. O dva roky později pozici obhájil a mandát mu měl končit letos na konci roku. Ludvíka v prosinci 2016 volilo 99 ze 160 delegátů. V minulém volebním období zastával funkci ministra zdravotnictví, kvůli které v lednu 2017 složil mandát zastupitele hlavního města.

Podle informací ČTK by se Ludvíkovým nástupcem mohl stát bývalý náměstek na ministerstvu školství Petr Pavlík z ČSSD v Praze 6. Pavlík v roce 2014 neúspěšně kandidoval do Senátu.

Pražští sociální demokraté by dnes kromě nového předsedy měli volit také členy krajského výkonného výboru a delegáty na únorový sjezd ČSSD. Zda navrhnou svého kandidáta na funkci předsedy strany, není jasné. Podle kuloárních informací zřejmě vybrán nebude. Nové vedení si bude ČSSD vybírat na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud