Pět událostí na trhu právních služeb, které by vám neměly uniknout

VÝBĚR JAROSLAVA KRAMERA | Pravidelný souhrn nejzajímavějších událostí uplynulých dní na trhu právních služeb se věnuje anketě Zákon roku, personálním novinkám v Sedlakova Legal nebo poradenství PRK Partners a Kocián Šolc Balaštík.

Odstartoval 14. ročník ankety Zákon roku. Pětice legislativních počinů se probojovala do letošního finále ankety Zákon roku, kterou již tradičně organizuje advokátní kancelář Deloitte Legal. Odborná veřejnost bude vybírat ze směrnice o podávání zpráv podniků o udržitelnosti, nařízení o stanovení rámce pro urychlení zavádění energie z obnovitelných zdrojů, nařízení o digitálních službách, zákona o opatřeních v oblasti daní v souvislosti s konfliktem na Ukrajině a novely zákona o dani silniční. 

„Zákon roku má za cíl podněcovat odbornou diskusi o tom, jaké právní předpisy mají pozitivní dopad na podnikání a proč. Tím se snažíme již 14 let přispívat k celkové kultivaci právního a podnikatelského prostředí v České republice. Letošním ročníkem rezonovaly především právní předpisy reagující na mimořádné události, kterým čelíme, ať už se jedná o bezprecedentní ruskou agresi na Ukrajině, inflaci či rostoucí ceny energií. Mimo to jsme diskutovali i dlouhodobější, nicméně neméně přelomové trendy v regulaci podnikání, jako jsou například témata digitalizace a udržitelnosti. Specifikem letošního roku také je, že se oproti předchozím ročníkům diskutovalo mnohem více právních předpisů EU, tři z nich se probojovaly i mezi nominované zákony. Věřím, že i když čistě matematicky byl ten minulý rok 2022 na nové legislativní počiny chudší, podařilo se nám vybrat pět kvalitních nominací,“ říká Jiřina Procházková, předsedkyně Nominační rady Zákon roku a partnerka v Deloitte Legal.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Kdo rozšířil řady v Sedlakova Legal?
  • Jaké zajímavé transakce hlásí PRK Partners nebo Kocián Šolc Balaštík?
sinfin.digital