Zemřel prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil. V 63 letech podlehl krátké těžké nemoci

Jan Januš

Prezident Exekutorské komory a pražský soudní exekutor Vladimír Plášil dnes nečekaně zemřel. „Exekutorská komora České republiky s hlubokým zármutkem dává na vědomí, že dnes 26. 11. 2020 zemřel ve věku 63 let po krátké těžké nemoci soudní exekutor JUDr. Vladimír Plášil, LL.M,“ uvedla v podvečer stavovská organizace, jíž Plášil od března 2018 vedl.

„Soudní exekutor JUDr. Vladimír Plášil, LL.M. byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR, dlouholetým členem jejího prezidia a od roku 2018 též jejím prezidentem. Od založení profesní samosprávy soudních exekutorů v roce 2001 postupně působil v mnoha dalších orgánech Komory a zasadil se o její řádné vedení a správu. V minulosti působil i v jiných právnických profesích a v Legislativní radě vlády,“ uvedla komora. 

Před dvěma roky, těsně před volbou Plášila prezidentem, mi o něm řekla bývalá šéfka Exekutorské komory Pavla Fučíková: „Je to člověk, který pro komoru dýchá. Ať má k němu kdokoliv jakoukoliv výhradu, je velmi pracovitý a je na něj stoprocentní spolehnutí. Vystupuje profesionálně, možná není tak razantní, jak by možná někdo chtěl, ale je otázka, jestli máme být tak razantní. Hlavou zeď neprorazíme, to se ukázalo.“ A na takovémto hodnocení Vladimíra Plášila by se patrně většina lidí shodla.

Exekutor je hrdinou práva. Česko není žádnou exekuční velmocí, říká Plášil

sinfin.digital