Advokátovi Pokornému došla trpělivost s novinářem Bestem. Žene ho kvůli pomlouvačným článkům k soudu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Advokátovi Pokornému došla trpělivost s novinářem Bestem. Žene ho kvůli pomlouvačným článkům k soudu

Advokátovi Pokornému došla trpělivost s novinářem Bestem. Žene ho kvůli pomlouvačným článkům k soudu

Komentáře amerického novináře Erika Besta, který žije dlouhodobě v Praze, narazily. Významný pražský advokát Radek Pokorný ho zažaloval za jeden z článků, které pravidelně vychází v Bestově bulletinu Final Word. V něm se často vyskytují neozdrojované spekulace. Best, jehož texty se mimo jiné objevovaly i na konspiračním webu AC24.cz, je sám označuje za „úvahy“. 

„V obou řízeních jsou žalováni jak Erik Best (jako autor), tak společnost E.S. Best s.r.o. Zatímco advokátní kancelář po něm finanční satisfakci nepožaduje, sám Pokorný se po Bestovi domáhá částky 200 tis. a dalších 200 tis. po firmě E.S. Best s.r.o.,“ uvedla agentura Donath Business & Media, mezi jejíž klienty Best zjevně patří.

Pokorný Besta žaluje zejména za nařčení, že měl vliv na výsledek výběrového řízení na mýto. Měl údajně stranit současnému provozovateli, kterým je firma Kapsch. V tendru ministerstva dopravy na výběr mýta ovšem zvítězilo konsorcium společností Czech Toll a Sky Toll. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže nakonec výběr zrušil. 

První líčení se uskuteční již tuto středu 1. srpna od 10:00 u Městského soudu v Praze. Best podle Donath Business & Media navrhuje předvolat jako svědky mimo jiné bývalé premiéry Bohuslava Sobotku či Jiřího Paroubka. Advokát

Erika Besta Ivan Houfek označuje žalobu za útok na svobodu slova a zároveň tvrdí, že jde v podstatě o bezvýznamný proces. „Pořád se hovoří o absolutní přetíženosti českých soudů, a přitom se známý advokát, a dokonce i jeho advokátní kancelář, pouští do žabomyšího sporu kvůli nikterak dehonestujícímu vyjádření v českém internetovém prostoru,“ dodal Houfek.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.