Čechy znervóznil předchod na DVB-T2. Prodej set top boxů i televizí prudce stoupá | info.cz

Články odjinud

Čechy znervóznil předchod na DVB-T2. Prodej set top boxů i televizí prudce stoupá

 Prodeje set top boxů podporujících nový televizní systém DVB-T2 v poslední době vzrostly. Důvodem je podle obchodníků to, že od konce května bude program ČT sport dostupný v zemském vysílání na části území jen ve standardu DVB-T2. Prodejci také čekají růst prodejů televizí s novým systémem před červnovým mistrovstvím světa ve fotbale.

"Za posledních 14 dní, kdy ČT oznámila změny ve vysílání, jsme zaznamenali prudký nárůst zájmu o set top boxy podporující DVB-T2, prodeje se najednou zmnohonásobily," uvedla mluvčí Datartu Iva Pavlousková. Ceny nejlépe hodnocených set top boxů na srovnávači cen Heuréka se pohybují v rozmezí zhruba 700 až 1500 korun.

Expert Elektro očekává, že přesunutí ČT sport do přechodové sítě DVB-T2 bude mít vliv na poptávku po těchto televizorech. "Zájem poroste s tím, jak si fanoušci fotbalu budou muset v některých lokalitách pořídit nové televizní přijímače nebo set top boxy," dodala vedoucí marketingu řetězce s elektronikou Expert Elektro Zuzana Adámková.

Alza.cz čeká nárůst prodejů televizorů o pětinu, razantnější prodeje kvůli dobré informovanosti lidí nepředpokládá. "Podle našeho názoru dá většina lidí přednost nákupu nového TV přijímače (před set top boxem)," uvedla mluvčí Patricie Šedivá.

Česká televize na svých stránkách uvádí, že po dokončení spuštění všech vysílačů a po skončení MS v hokeji bude v multiplexu 1, který vysílá v současném standardu DVB-T, program ČT sport nahrazen programem ČT :D/art. Od konce května tak bude ČT sport dostupný v zemském vysílání pouze ve vysokém rozlišení v přechodovém multiplexu 11 ve standardu DVB-T2, a na části území v rozšíření multiplexu veřejné služby ve standardu DVB-T/MPEG4 a v regionálních DVB-T sítích.

Podle Datartu se zákazníci o nové přístroje při nákupu nejvíce ptají na certifikát DVB-T2 a velikost obrazovky. Nejvíce kupují ty s úhlopříčkou kolem 55 palců.

 

Podle seznamu Českých Radiokomunikací je nyní na trhu přes 1500 televizí a set top boxů, které zvládají příjem systému DVB-T2. V současné době pokrývá DVB-T2 přechodová síť ČRa 98 procent obyvatel.

Víte, jak přeladit televizi na nový systém DVB-T2? Čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud