Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtvrtina Američanů je na internetu nonstop: Čím vyšší vzdělání, tím víc času na síti

Čtvrtina Američanů je na internetu nonstop: Čím vyšší vzdělání, tím víc času na síti

Kolik času trávíte v online světě? Podle expertů jsou dospělí lidé na sítích kromě spánku téměř stále. Čtvrtina Američanů pro průzkum centra Pew Research odpověděla, že k zastižení na internetu jsou nonstop. Vědci navíc zjistili, že množství času, který uživatel prosurfuje na webu, závisí také na dokončeném vzdělání, místě bydliště i příjmech.

Z výzkumu, který letos v lednu provedlo Pew Research Center, vyplývá, že 26 % obyvatel USA je online nepřetržitě. Je to o 5 % více než v roce 2015. Velký vliv na to pravděpodobně má také rozšíření mobilních přístrojů, které umožňují připojení k internetu v podstatě kdekoli a neomezují tak uživatele na prohlížení webových stránek pouze vsedě u počítače.

Podle sesbíraných dat jsou tři čtvrtiny dospělých Američanů online alespoň jednou denně. 11 % obyvatel sleduje webové stránky minimálně jednou týdně a dalších 11 % nepoužívá vůbec internet.

Přestože moderní technologie nepoužívají pouze mladí lidé, jsou to právě oni, kdo tráví na internetu nejvíce času. Ze skupiny obyvatel mezi 18 až 29 lety je online nepřetržitě 39 % dotázaných a 49 % se připojí k síti několikrát denně. Senioři ve věku 65 let a starší tráví čas více v reálném světě. Podíl neustále připojených se v této skupině pohybuje na 8 %, 30 % z nich si prohlíží internet několikrát za den. Alespoň jednou denně je tak na internetu skoro polovina amerických seniorů.

Výzkumníci zjistili, že čas věnovaný surfování po webu závisí pravděpodobně nejen na věku uživatele, ale i na jeho dokončeném vzdělání a příjmech. Co se týče znalostí, zjistili experti, že platí přímá úměra – čím vyšší vzdělání, tím více času na síti. 34 % vysokoškoláků odpovědělo, že online jsou nepřetržitě, zatímco online nonstop bývá pětina těch, kteří mají střední a nižší vzdělání.

Poměrně jasná je také souvislost s příjmy. Obyvatelé domácností s ročním příjmem nižším než 30 tisíc dolarů (asi 619 tisíc korun) bývají připojení méně často, než rodiny s příjmy nad 75 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun), které jsou na internetu častěji. 24% lidí z nízkopříjmových rodin je připojeno neustále, zatímco u bohatších domácnostech je připojeno nepřetržitě o 11 % více lidí.

Vliv na fungování v online světě může mít i místo bydliště. Podle dat výzkumu bývají mnohem častěji na internetu lidé z měst a předměstí (59 % z nich je připojeno neustále), než obyvatelé vesnic. Nonstop na síti je 15 % z nich.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1