Čtvrtina Američanů je na internetu nonstop: Čím vyšší vzdělání, tím víc času na síti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtvrtina Američanů je na internetu nonstop: Čím vyšší vzdělání, tím víc času na síti

Čtvrtina Američanů je na internetu nonstop: Čím vyšší vzdělání, tím víc času na síti

Kolik času trávíte v online světě? Podle expertů jsou dospělí lidé na sítích kromě spánku téměř stále. Čtvrtina Američanů pro průzkum centra Pew Research odpověděla, že k zastižení na internetu jsou nonstop. Vědci navíc zjistili, že množství času, který uživatel prosurfuje na webu, závisí také na dokončeném vzdělání, místě bydliště i příjmech.

Z výzkumu, který letos v lednu provedlo Pew Research Center, vyplývá, že 26 % obyvatel USA je online nepřetržitě. Je to o 5 % více než v roce 2015. Velký vliv na to pravděpodobně má také rozšíření mobilních přístrojů, které umožňují připojení k internetu v podstatě kdekoli a neomezují tak uživatele na prohlížení webových stránek pouze vsedě u počítače.

Podle sesbíraných dat jsou tři čtvrtiny dospělých Američanů online alespoň jednou denně. 11 % obyvatel sleduje webové stránky minimálně jednou týdně a dalších 11 % nepoužívá vůbec internet.

Přestože moderní technologie nepoužívají pouze mladí lidé, jsou to právě oni, kdo tráví na internetu nejvíce času. Ze skupiny obyvatel mezi 18 až 29 lety je online nepřetržitě 39 % dotázaných a 49 % se připojí k síti několikrát denně. Senioři ve věku 65 let a starší tráví čas více v reálném světě. Podíl neustále připojených se v této skupině pohybuje na 8 %, 30 % z nich si prohlíží internet několikrát za den. Alespoň jednou denně je tak na internetu skoro polovina amerických seniorů.

Výzkumníci zjistili, že čas věnovaný surfování po webu závisí pravděpodobně nejen na věku uživatele, ale i na jeho dokončeném vzdělání a příjmech. Co se týče znalostí, zjistili experti, že platí přímá úměra – čím vyšší vzdělání, tím více času na síti. 34 % vysokoškoláků odpovědělo, že online jsou nepřetržitě, zatímco online nonstop bývá pětina těch, kteří mají střední a nižší vzdělání.

Poměrně jasná je také souvislost s příjmy. Obyvatelé domácností s ročním příjmem nižším než 30 tisíc dolarů (asi 619 tisíc korun) bývají připojení méně často, než rodiny s příjmy nad 75 tisíc dolarů (asi 1,5 milionu korun), které jsou na internetu častěji. 24% lidí z nízkopříjmových rodin je připojeno neustále, zatímco u bohatších domácnostech je připojeno nepřetržitě o 11 % více lidí.

Vliv na fungování v online světě může mít i místo bydliště. Podle dat výzkumu bývají mnohem častěji na internetu lidé z měst a předměstí (59 % z nich je připojeno neustále), než obyvatelé vesnic. Nonstop na síti je 15 % z nich.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.