Články odjinud

Děti na festivalu TV Prima malovaly na poníka. Jste součástí týrání zvířat, kritizují lidé televizi

Děti na festivalu TV Prima malovaly na poníka. Jste součástí týrání zvířat, kritizují lidé televizi
 

Televize Prima se ocitla pod palbou kritiky ochránců zvířat. Na festivalu Blue Style Prima Fest, který se včera konal v areálu Šikland u Zvole nad Pernštejnem, totiž organizátoři nechali děti malovat na živé poníky. Upozornila na to například facebooková stránka Stop týrání zvířat, které má tisíce fanoušků. 

Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit, rodiče oceňuji, jak poníci drží.. Momentálně jste součástí týrání zvířat!," píše se v příspěvku na facebookové stránce Stop týrání zvířat spolu s fotografií dětí u pomalového poníka. Do nedělního dopoledne status sdílelo přes dva tisíce lidí a jsou pod ním stovky komentářů, které akci odsuzují.

K výtkám už se na sociálním sítích vyjádřila televize Prima. „Velice e omlouváme, v žádném případě jsme nejednali ve špatném úmyslu. Jednalo se o aktivitu zábavního parku. Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty. Byly použity nezávadné potravinářské barvy, které se běžně používají k malování dětí na obličej. Jak dokládá fotografie, samotný poník je v tuto chvíli v pořáddku. Pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme."

V areálu, kde se festival konal, včera navíc došlo k tragické nehodě, když turistický vláček srazil a přejel pětiletého chlapce, který zraněním podlehl. „Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Nic podobného se za 20 let fungování našeho zábavního parku nestalo. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ uvedl na webu majitel zábavního parku Šikland Libor Šikl.