Děti na festivalu TV Prima malovaly na poníka. Jste součástí týrání zvířat, kritizují lidé televizi | info.cz

Články odjinud

Děti na festivalu TV Prima malovaly na poníka. Jste součástí týrání zvířat, kritizují lidé televizi

Děti na festivalu TV Prima malovaly na poníka. Jste součástí týrání zvířat, kritizují lidé televizi
 

Televize Prima se ocitla pod palbou kritiky ochránců zvířat. Na festivalu Blue Style Prima Fest, který se včera konal v areálu Šikland u Zvole nad Pernštejnem, totiž organizátoři nechali děti malovat na živé poníky. Upozornila na to například facebooková stránka Stop týrání zvířat, které má tisíce fanoušků. 

Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit, rodiče oceňuji, jak poníci drží.. Momentálně jste součástí týrání zvířat!," píše se v příspěvku na facebookové stránce Stop týrání zvířat spolu s fotografií dětí u pomalového poníka. Do nedělního dopoledne status sdílelo přes dva tisíce lidí a jsou pod ním stovky komentářů, které akci odsuzují.

K výtkám už se na sociálním sítích vyjádřila televize Prima. „Velice e omlouváme, v žádném případě jsme nejednali ve špatném úmyslu. Jednalo se o aktivitu zábavního parku. Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty. Byly použity nezávadné potravinářské barvy, které se běžně používají k malování dětí na obličej. Jak dokládá fotografie, samotný poník je v tuto chvíli v pořáddku. Pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme."

V areálu, kde se festival konal, včera navíc došlo k tragické nehodě, když turistický vláček srazil a přejel pětiletého chlapce, který zraněním podlehl. „Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Nic podobného se za 20 let fungování našeho zábavního parku nestalo. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ uvedl na webu majitel zábavního parku Šikland Libor Šikl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud